Dorost přetlačil Ústí nad Labem. K finále zbývá poslední krok.

Dorostenci jsou velmi blízko přímému postupu do finálového turnaje extraligy. Další korálek na pomyslnou šňůrku navlékli v nedělním duelu s ústeckou Elbou, která na jaře tradičně doplňuje tým hokejisty. Kelti ale nenechali nikoho na pochybách, že body potřebují, chtějí a vybojují. Výhrou 5:2 se posunuli opět o kousíček blíž směrem k Veselí nad Lužnicí, kde bude závěrečný turnaj probíhat. V posledních dvou duelech extraligy musí svojí příslušnost mezi elitní pětku jednou výhrou stvrdit!

SK Kelti vs. DDM Elba Ústí nad Labem 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Dorost sehrál zápas s Ústím. I přes lepší postavení Keltů v průběžné tabulce nečekal domácí celek vůbec lehký zápas. Kelti ale vstoupili do zápasu aktivně a vytvořili si hned několik šancí. První branku vstřelil kapitán Krbec, když Patzenhauer vyslal do samostatného úniku Taufera a ten ještě předložil přihrávku před poloprázdnou bránu Krbcovi, který se nemýlil. Zbytek třetiny byl poté hlavně tvrdý boj o střední pásmo. Nutno podotknout, že i Ústí mělo několik příležitostí, ale obrana Keltů je dokázala uhasit.

Druhá třetina byla ovlivněna několika vyloučeními na obou stranách. Kelti se dokázali dostat do tlaku i ve hře pět na pět. Tlačili svého soupeře v krátkých intervalech několik minut. Dokázali jej udržet útočném pásmu a vytvářet si spoustu šancí. A skóre se měnilo dvakrát, když z nebezpečného prostoru osy hřiště dvakrát přesně mířili Krbec s Paterou. Ústí dokázalo do konce třetiny jednou korigovat a nenápadným pokusem se prosadil útočník Elby. Do šaten se šlo za slibného stavu 3:1 pro berounský celek.

Ve třetí třetině už Kelti hráli klidně a vyjma pár úniků, které dokázal zlikvidovat Günther, dokázali držet střední pásmo. Navíc se jim ještě podařilo vstřelit branku. Gól však vstřelilo i Ústí, štastnou trefou z kruhu zkorigovalo na 2:4 a navíc dostalo na konec zápasu možnost přesilovky. Elba zkusila hru v šesti, která se příliš nevydařila. Nakonec poslal míček do prázdné brány Patera a Kelti doma v konečném součtu vyhráli nad Ústím 5:2. Nyní jsou jen malý krůček od svého vysněného cíle.

Komentář trenéra M. Fortuníka: “Domácí utkání nám vyšlo podle našich představ. První dvě pětky se postaraly o všechny naše góly. Ostatní hráči splnili co jsme od nich očekávali. Napadání hráčů, jejich přebírání a důsledná obrana. Trpělivou kombinační hrou jsme dovedli utkání do vítězného konce. Jedinou kaňkou v utkání byla zbytečná vyloučení ve středním pásmu.”
Sestava Keltů: Jakub Günther (Jiří Titel) – Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Maršoun, Martin Frolík, Jan Chromek, Adam Janošek, Václav Patzenhauer, Lukáš Huml, František Charburský, Marek Krbec, Vít Kolovrat, Adam Váca, Antonín Patera, Radek Suk

Branky a nahrávky Keltů:  5:21 Krbec (Charburský), 17:59 Krbec (Taufer, Patzenhauer),  26:05 Patera (Huml, Kolovrat),  33:19 Krbec,  44:34 Patera (Krbec)
Autor: Matěj Taufer