Dorost rozstřílel Suchdol nad Lužnicí

Poslední podzimní domácí zápas absolvoval i dorost Keltů. Ten v honbě za postupem do semifinálové skupiny musí 100% bodovat s celky z chvostu tabulky a v neděli dopoledne se mu to podařilo, když byl produktivnější než soupeř z jihu Čech – Suchdol nad Lužnicí. Kelti budou přezimovat na třetím, posledním postupovém, místě. Příští víkend, kdy zajíždějí na hřiště vedoucí Plzně, ukáže s jak velkým bodovým náskokem před pronásledovateli to bude.

SK Kelti vs. Suchdol nad Lužnicí  9:2 (3:0,3:2,3:0)

Kelti chtěli po delší době vyhrát a začali výborně. Hned v prvních sekundách nic nekomplikovali, jednoduše, rychle a hlavně efektivně prošli střední pásmo a trochu se štěstím vstřelili první gól, když si míček do vlastní brány dorazili sami hosté. Domácí hráči i nadále pokračovali v jednoduché hře a vytvářeli si spoustu příležitostí. A tak na konci třetiny odcházeli do šaten s tříbrankovým vedením.

Druhá třetina byla naprosto rozdílná. Domácí vstoupili na hřiště ospale, dávali si nepřesné přihrávky a komplikovali si hru v obranném pásmu. Nebýt několika skvělých zákroků Günthera, mohlo být skóre této třetiny děsivé. Hosté se totiž příbližili na rozdíl dvou branek. V tu chvíli se Kelti zvedli, začali zase hrát svojí hru a dali několik gólů. To je uklidnilo, a i když nemohli být s předvedenou hrou ve druhé třetině spokojení, průběžné skóre 6:2 bylo příjemné.

V závěrečné části si už zápas Kelti pohlídali. Soupeře nepouštěli do velkých šancí a přidali ještě tři branky na kterých se podílel i nevšední střelec Martin Maršoun, který podával celý zápas, nově na centru druhé lajny, výborné výkony. Svůj premiérový gól v této sezoně v kategorii dorostu si připsal i starší žák Adam Janošek a Kelti mohli být s výsledkem spokojeni.

Komentář trenéra Fortuníka k zápasu se Suchdolem n./L.: “Zápas se vyvedl. Kromě druhé třetiny, kdy jsme vypadli z herní pohody. Ale splnili jsme si náš cíl pro tento zápas. Zisk tří bodů a velký počet vstřelených gólů. Proto hodnotím zápas celkem pozitivně a těšíme se na příští nedělní zápas proti Plzni, který ukončí podzimní část sezony.”

Střely na branku: 42:30

Branky a nahrávky Keltů: 0:19 Taufer, 5:53 Taufer (Krbec, Suk), 14:19 Tušl (Fišer), 15:25 Huml (Suk,Taufer), 31:04 Taufer (Krbec), 31:19 Maršoun (Fišer, Janošek), 37:15 Huml (Taufer), 41:35 Janošek (Fišer), 43:10 Krbec

Sestava Keltů: Jakub Günther – Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Maršoun, Patrik Fišer, David Tušl, Vít Kolovrat, Marek Krbec, Radek Suk, Adam Janošek, František Charbuský, Lukáš Huml, Filip Endrle, Martin Frolík, Jan Chromek

Autor: Matěj Taufer