Dorost si vyšlápl na Kladno!

Kelti nastoupili k extraligovému utkání na Kladně netradičně v týdnu a pro berounský tým to byl už druhý zápas s tímto celkem v sezoně. Domácí byli favoritem, ale Kelti opět ukázali, že se s nimi musí v letošní sezoně počítat. Zapsali si čtvrtou tříbodovou výhru v řadě, po výsledku 4:3, a přiblížili se na dostřel postupu do semifinálové skupiny extraligy dorostu.

HBC Kladno vs. SK Kelti  3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Do první třetiny vstoupili Kelti všelijak, ale rozhodně ne dobře. Nejvíce vázla rozehrávka. Problém jim činilo pouhé posunutí míčku z pásma, z čehož také padla první branka domácího celku. Titel proti dvojici osamocených soupeřů nemohl nic dělat. Jediná dobrá pasáž první třetiny byla přesilová hra, ve které si Kelti vytvořili několik příležitostí na vstřelení branky.

Do druhé třetiny si berounští přinesli zlepšený herný projev. I přesto inkasovali jako první. Naprosto zklamali v přebírání hráčů v obranném pásmu a nechali kladenskému útočníkovi dost volnosti mezi kruhy k přesnému zakončení. Poté se ale dobře zorientoval v předbrankovém prostoru Jizba a snížil na 1:2.

Ve třetí třetině už Kelti svého soupeře přehrávali a vytvářeli si slibné šance. Srovnání přinesla ale až přesilovka, když se podruhé v zápase prosadil Jizba. Třetí branka Keltů byla rozhodně nejhezčí. Chromek zakončil své sólo výstavní střelou do šibenice domácí brány a Kelti se poprvé v utkání dostali do vedení. Domácí zkusili ještě hru bez brankáře. Jejich rozehrávku však vystihl Taufer a trefil prázdnou branku. Zdálo se, že je po zápase. Hned v následujícím střídaní ovšem Kladno vstřelilo branku a berounský celek se ještě musel bát o výsledek.

Konec Kelti sice už zvládli dohrát v útočném pásmu, ale kladenští hráči zde vyprovokali šarvátku, do které se zapojilo i několik hráčů ze střídaček. Na své si tak přišli i fanoušci boxu. Vidět byla řada ryze pěstních soubojů, jenž se v této kategorii často nevidí a hráči na obou stranách si “pustili trochu žilou”. Kelti doslova a do písmene vydřeli tři body na horké půdě Kladna a prodloužili svoji vítěznou šňůru.

Komentář trenéra M. Davídka: “VSTŘÍCNOST nám přinesla pět bodů. Kladnu jsme dvakrát vyhověli a přeložili oba zápasy a oba jsme vyhráli. Tentokrat v úterý a za tři body. Zápas měl vysokou úroveň. Byl rychlý, plný krásných akci, velkého nasazení. I přes mírnou převahu jsme prohrávali 0:2. Ke konci druhé třetiny jsme snížili a to byl signál k velkému nástupu. Nádherným únikem a střelou pod “víko” nás Chromek poslal do vedení a střelou do prázdné branky jsme navýšili. Bohužel jsme ještě inkasovali na 4:3. Kaňkou utkání byl zákeřný faul v poslední vteřině zápasu, který rozpoutal bitku na hřišti, ale i tam Kelti ukázali, že nejsou otloukánci a postavili se fyzicky vyspělejšímu soupeři. Z Kladna odjíždíme s hrdostí a důkazem, ze máme na víc než 5. místo v soutěži.”

Sestava Keltů: Jiří Titel (Michal Kupec) -Matěj Taufer, Matyáš Jizba, Martin  Maršoun, Martin Frolík, Filip Rosický, Jan Havel, Adam Janošek, Denis Krbec, Vojtěch Šlechta, Jan Chromek, Jakub Němčík, Adam Váca, Michaela Šmatláková, Michal Kadlčík, Martin Kupec

Autor: Matěj Taufer