Dorost třetím nejlepším celkem v republice! Na finálovém turnaji získal bronz!

Dorostenci Keltů se v sestavě, která byla hodně ovlivněna řadou zranění a naopak doplněna staršími žáky, dorazili do Veselí nad Lužnicí odhodláni  poprat se o kovy nejcennější. Motivace k tomu měli Kelti dost. Jednak bojovali o historický úspěch klubu a navíc to byl také poslední turnaj pro jejich dlouholetého trenéra a mentora na střídačce Miroslava Fortuníka. A se svojí přetěžkou rolí se popasovali více než dobře. Konečným důkazem je třetí příčka a historicky nejlepší výsledek mládežnického týmu v dějinách klubu!

SK Kelti vs. HBC Hostivař 0:7 (0:1, 0:1, 0:5)

V prvním zápase se berounští hráči utkali s těžkým soupeřem, favoritem celého turnaje, Hostivaří. Kelti se ale dokázali s protivníkem vcelku držet. V 10. minutě inkasovali po přesném zásahu Jágra, nicméně šance měli taky, ale nedokázali je využít. Velkou pozornost musela vyvíjet keltská brankářská jednička Günther hlavně když se na hřisti objevila obávaná pražská lajna Čejka – Lhota – Jágr. Druhá třetina byla podobná té první, Kelti opět inkasovali, tentokrát se trefil Čejka. Stav 0:2 po dvou částech byl pro Kelty celkem slibný, navíc měli ke konci několik brankových příležitostí a víra v zázrak tak stále žila. Třetí třetinu Kelti ale vůbec nezvládli. Inkasovali hned pětkrát a už se těšili na konec zápasu, jenž nakonec skončil 0:7.

SK Kelti vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 5:3 (3:2, 1:0, 1:1)

V sobotním odpoledni sehráli dorostenci druhý zápas turnaje s pardubickým Svítkovem. A nezačali ho vůbec dobře. Už ve druhé minutě vstřelil branku hráč Svítkova Lukáš Novotný. Naštěstí rychle odpověděl kapitán Krbec, pouhou minutu po brance soupeře. Kelti navíc ke konci první periody dokázali vstřelit další dva slepené góly zásluhou Patzenhauera a Maršouna. V poslední minutě první třetiny Svítkov ještě korigoval na 3:2 z pohledu Keltů. Co Kelty trápilo po celý turnaj byly přesilové hry. Chyběl jim klid a možná i větší zkušenosti. Ve druhé třetině se prosadil jenom spolehlivý kelto-kertský obránce Charbuský. Ve třetí třetině se Svítkovu podařilo snížit. Jakub Rakovský se trefil přesně a překonal skvěle chytajícího brankáře Günthera. Ke konci zkusili pardubičtí také hru bez brankáře. Kelti ale svůj náskok uhájili a Patera se ještě v poslední minutě trefil do odkryté brány. Kelti získali důležité tři body a mohli jít spát celkem spokojeni!

SK Kelti vs. HBC ALPIQ Kladno 4:5ss (0:1, 2:1, 2:2)

V nedělních brzkých ranních hodinách čekal na Kelti neoblíbený soupeř z Kladna, jehož v základní části nedokázali porazit. Nyní si na něj veřili o dost víc. První branku ale vstřelil kladenský Barták. Jinak Kelti na soupeře tlačili a opticky ho přehrávali, avšak branku nevsítili. V druhé třetině navíc Kladno zvýšilo na 2:0 a vypadalo to, že sen o medaili se pomalu rozplývá. Kelti se ale dvěma slepenými góly Humla a Krbce dokázali ztrátu rychle dotáhnout. A ve třetí třetiny pokračovali v dobré hře, což přineslo ovoce v podobě vedení zásluhou spolupráce Krbce a ze vzdcuhu zakončujícího Patery.

Vedení Keltům dlouho nevydrželo. Protože ještě ve stejné minutě vstřelil gól kladenský Frolík. Navíc za tři minuty skóroval znovu Barták a Kelti museli dotahovat. Jenže nervozita svazovala hráčů z Berouna ruce i nohy a čas rychle plynul. Nevyužili přesilovku a ani následná power-play nebyla optimální. Jenže dost možná nejdůležitější akci turnaje si Kelti schovali až na samotný závěr. Když v rohu zalehl míček kladenský Rychlý, zbývalo už pouhých deset vteřin. Krbec vyšťoural míček z pod ležícího protihráče, natlačil se před bránu a nadvakrát procpal míček přes Křemeňáka. Vyrovnávací gól padl pouhou vteřinu před koncem.

Následovalo prodloužení, jež nabídlo spíše náznaky šancí než nějaké tutovky a v nájezdech Kelti naprosto vyhořeli. Naopak kladenský Frolík proměnil svůj pokus chladnokrevně a urval pro Kladno vítězství. Pro Kelty to bylo zklamání, ale na medailové umístění to pořád mohlo, při shodě okolností, stačit. Což se posléze skutečně stalo, když Svítkov porazil Pardubice a padl s Hostivaří.

SK Kelti vs. HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 1:7 (0:3, 1:0, 0:4)

Do posledního zápasu s pardubickým Autosklem nastupovali Kelti už s vědomím téměř jistého třetího místa. A mohli si to tak přímo rozdat o místo druhé. Na straně soupeře se bohužel ukázala jak lepší kvalita, tak především lepší fyzická kondice. Kelti sice dvě třetiny dokázali vcelku držet krok a dokonce vsítit branku, třetí třetina však byla paralelou zápasu s Hostivaří a inkasovali až příliš často. Zápas nakonec skončil nelichotivým výsledkem 1:7.

Poslední zápas Kelty ale vůbec nemusel trápit. Dokázali vybojovat historický výsledek pro klub, jehož historie sahá jen do roku 2008. A třetí místo v republice není pro tak malé město jako je Beroun vůbec špatné! Kluci se rozhodně nemají zač co stydět a mohou na sebe být pyšní. Před sezónou by takové umístění čekal málokdo.

Sestava Keltů na finálovém turnaji: Jakub Günther (dvě utkání dostřídával Jiří Titel, Michal Kupec do hry nezasáhl) – Vít Kolovrat, František Charbuský, Martin Frolík, Adam Janošek, Marek Krbec, Matěj Taufer, Antonín Patera, Martin Maršoun, Lukáš Huml, Jan Chromek, Adam Váca, Václav Patzenhauer, Martin Špeta

Komentář trenéra M. Fortuníka k turnaji: “První zápas na finálovém turnaji proti silné Hostivaři je těžké hodnotit .Utkání jsme začali hodně nervózně, pár laciných gólů a bylo prakticky po zápase. Do druhého utkání proti Svítkovu Pardubice jsme přeskupili útočné řady a řekli si důrazně jak musíme hrát. Po celý zápas jsme z mého pohledu byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Do nedělních klání jsme vstoupili nejprve proti Kladnu a začátek se nám vůbec nevydařil. Náš tým ale v zápase několikrát ukázal velký charakter. Vyzdvihnu výkon kapitána Marka Krbce, který se postaral bodově o všechny góly a vteřinu před koncem utkání srovnal skóre na 4:4 . Bohužel jsme prohráli na nájezdy. Odpolední zápas proti Autosklu Pardubice už jsme fyzicky vůbec nemohli. Rozhodoval samozřejmě nástup Pardubic, které chladnokrevně trestali naše chyby v obraném pásmu. Prostě a jednoduše byli lepší. Abych nekončil negativně, sezona pro nás byla velice úspěšná! S předstihem jsme si zajistili přímý postup na finálový turnaj a zisk bronzových medailí byla třešnička na dortu.”

Autor: Matěj Taufer