Dorostenci vybojovali bod na hřišti Kladna

Sezona výsledkově nejúspěšnějšího mládežnického týmu Keltů se přibližuje k vyvrcholení. Dorost bojuje o přímý postup na finálový turnaj a  na druhou příčku berounští ztrácí aktuálně jen tři body. O konečném pořadí se tedy rozhodne až v závěrečných klání základní části. O důležité body vyrazili Kelti bojovat v neděli na hřiště kladenského Alpiqu. V oslabené sestavě hosté nakonec přivezli zpět do Berouna vydřený bod za porážku v prodloužení.

První třetina v režii gólmanů

Kelti, i přes nepříznivý počet hráčů na střídačce, vstoupili do zápasu lépe než soupeř. V úvodních minutách si vytvořili několik šancí, které však nedokázali zužitkovat. Ke slovu se pak dostal i domácí ALPIQ. Žádná z líbivých kombinací ale gólem také neskončila. Prvních patnáct minut branku nepřineslo, útočníci obou mužstev tak netrpělivě vyhlíželi druhou periodu.

Gólové hody ve druhé třetině

Nepřesnou koncovku napravili střelci v začátku druhé třetiny. Kladenští se nestihli ještě ani rozkoukat a kombinace Humla s Paterou rozjásala hlouček berounských fanoušků. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Už za malý okamžik totiž nepohlídaný domácí hráč v prostoru před brankou srovnával na 1:1. Hra se na chvíli přesunula do středního pásma. Zanedlouho se ale skóre opět měnilo. Nahození domácích zastavil Maršoun, balónek se odrazil k Paterovi. Ve velké rychlosti už keltskou „sedmičku“ nedokázal nikdo zastavit a hosté znovu vedli. Když pak domácí tým opět po nedůrazu obránců vyrovnal, hra se na delší dobu přesunula k brance Keltů. Druhá třetina později nabídla ještě po jednom gólu na každé straně a do kabin se šlo za stavu 3:3.

Opatrná třetí třetina rozhodnutí nepřinesla

Třetí dějství vyrovnaného zápasu se neslo v duchu vyčkávání na chyby soupeře. Žádný z týmů nechtěl udělat nic co  by zápas překlopilo na stranu soupeře. Přesto v polovině třetiny vedlo Kladno 4:3, po opětovné chybě v obranné hře hostů. Následovala pasáž hry ve středním pásmu. Obránci často posílali, ve snaze přerušit hru, míčky na zakázané uvolnění. Až v přesilové hře Keltů hattrickem rozvlnil síť Antonín Patera. Vyplatila se tak tréninková příprava situací v přesilové hře. V samém závěru byl vyloučen kapitán Marek Krbec. Domácí několikrát zahrozili. Obrana společně s brankářem Güntherem však odolala.

Bod pro každého, rozhodlo prodloužení

Vyloučení kapitána Krbce sice vypršelo, domácí ale zůstali v tlaku v útočném pásmu. Když se útočník Kladna objevil sám před brankářem s keltem na dresu, zdálo se, že je rozhodnuto. Tuto situace brankář hostů ještě ustál, za několik vteřin už bohužel kapituloval. Bylo tedy rozhodnuto, že dva body zůstanou na Kladně a Kelti tak o přímý postup na finálový turnaj budou muset ještě zabojovat proti silné Hostivaři a Plzni.

Komentář trenéra M. Davídka: “Do prvního ze tří důležitých utkání v boji o přímý postup na finálový turnaj jsme nastoupili bohužel ve velmi okleštěné sestavě v počtu 11 hráčů. Naproti tomu Kladno mělo čtyři pětky doplněné hokejisty. Ale mužstvo se semklo a bojovalo na pokraji svých sil. Hráli jsme disciplinovaně, tlačili jsme se do branky, vytvářeli si šance. Nepodařilo se nám však eliminovat pohyb kladenských obránců v nabězích do brankoviště. Z mého pohledu remíza potěšila, i když je to pro nás ztráta.”

HBC ALPIQ Kladno vs. SK Kelti 5:4pp (0:0, 3:3, 1:1)

Sestava Keltů: Jakub Günther (Jiří Titel) – Martin Špeta, Martin Maršoun, Václav Patzenhauer, Lukáš Huml, Vít Kolovrat, Marek Krbec, Antonín Patera, Radek Suk, Jan Havel, Natalie Pangerlová, Michal Nusl

Autor: Jakub Günther