Keltí týden: Dorost obstál v nájezdové loterii, MŽ ’09 si zastříleli proti Kladnu

MUŽI “A”: HBC Rakovník vs. SK Kelti 6:9 (1:5, 4:1, 1:3)

A-tým si o víkendu zastřílel proti Rakovníku. V zápase bylo celkem k vidění 15 branek, z nichž šest padlo ze dvou hattricků. První zkompletoval už 29. minutě rakovnický Tomáš Šíma a druhý Kelt Ondřej Beneš.

Komentář Matěje Taufera: Do zápasu jsme vstoupili nejlépe, jak jsme mohli. Měli jsme i trochu štěstí, jelikož nám tam padla opravdu skoro každá střela. V druhé třetině jsme trochu polevili a zbytečně se hnali dopředu. Tím jsme otvírali vrátka vzadu. Toho soupeř využil a zápas zdramatizoval. Nicméně jsme si to nakonec zvládli pohlídat a dotáhli zápas do zdárného konce.”

Zápis

MUŽI “B”: HBC Notor Kladno vs. SK Kelti 6:5 (2:2, 1:2, 1:3)

Béčko sehrálo třetí zápas sezóny s dosud neporaženým Notorem. A ač Kelti nastoupili v počtu 12 hráčů do pole oproti domácím, kterých bylo méně, tak místo aktivní hry celou dobu museli dotahovat skóre.

Komentář Ondřeje Baleky: “Jestli můžeme něco nazvat “zápas blbec” tak zrovna tento. V první třetině se zranil Hipča, přezdívaný Banán, a díky administrativní chybě musel odstoupit Patzenhauer. Na dvě kompletní lajny jsme ale stejně dlouho nehráli… Bartolen se správně zastal Kupce a šel do sprch. Za chvíli ho následoval novic Provázek a ejhle nás bylo 8. I tak jsme zápas otočili a vedli 3:5, avšak Notor nejen, že vyrovnal, ale 25 sekund před koncem utkání vsítil vítěznou šestou branku… Bohužel se má předzápasová slova, že se sám nikdo neporazí, potvrdila.”

Zápis

DOROST: SK Kelti vs. HBC Hostivař 4:3ss (1:0, 1:1, 1:2, roz. náj. Matěj Žežulka)

V neděli k nám zavítal soupeř z Hostivaře, aktuálně první celek tabulky, takže se dal předpokládat pohledný a bojovný zápas.
První třetina se nesla ve znamení keltí převahy a z toho plynul také první gól zápasu z hole Šlechty a zasloužené vedení po více než solidním výkonu z úvodní části.

Na začátku druhé třetiny soupeř využil naší nesoustředěnost a vyrovnal na 1:1. To však netrvalo dlouho a vedení na keltí stranu strhnul bleskově Krbec. V půlce třetiny se štěstím zvyšoval na 3:1 Šlechta, ale nahrávající Betlach bohužel nebyl, chybou realizačního týmu, v zápise o utkání, a tudíž branka neplatila. Zbytek druhé třetiny Kelti ubránili, a tak zůstal výsledek po druhé části 2:1.
Vstup do třetí části nás opět zastihl v nedbalkách a po pár vteřinách soupeř opět vyrovnal. I přes zlepšený výkon v poslední části jsme, bohužel, inkasovali třetí branku po rychlém brejku. Kelti nesložili zbraně a snažili se o vyrovnání, které přišlo za necelé dvě minuty. Do konce třetiny jsme zápas už bohužel nezlomili v náš prospěch i přes velké šance a tak následovalo prodloužení, ve kterém se hrálo na jednu branku, ale kýžený vítězný gól se vstřelit nepodařilo.
V nájezdech uspěl jediný střelec Žežulka po technickém gólu, a jelikož Koudela žádný gól nepustil, tak se Kelti mohli radovat z druhého bodu.

Komentář trenéra Petra Laška: “Výkon v první a třetí třetině snesl přísnější měřítko a je velkým příslibem do budoucna. Bohužel, nás srazila technická chyba ve druhé třetině, která měla vliv na třetinu utkání, ale tímto chci všem hráčům poděkovat, jak se s nelehkou situací vyrovnali a za předvedený bojovný a týmový výkon. Věřím, že i přes horší výsledkový vstup do sezony se blýská na lepší zítřky, a že nás tento zápas bude motivovat do další tvrdé práce, která ponese svoje ovoce.”

Zápis

Fotogalerie

STARŠÍ ŽÁCI “A”: SK Kelti vs. HBC Kladno 8:4 (1:2, 4:1, 3:1)

Áčko starších žáku si poradilo s Kladnem, nad kterým zvítězilo 8:4. Hattrickem se blýskl Ondřej Černý, dvěma trefami pak Lukáš Šafra a Martin Hasal, jeden gól přidal David Černý. Kelti si tak připsali čtvrtou výhru a v tabulce Ligy SŽ – Čechy Střed + Sever hájí druhé místo.

Komentář trenéra Jiřího Černého: “Opět jsme prospali začátek. Přestože se na to připravujeme, efekt zatím nepřichází a v prvních minutách tým opět zdárně otestoval stabilitu mého kardiovaskulárního systému… (úsměv) Naštěstí jsme se začali od druhé třetiny trochu herně zvedat, a přestože souhra vázla, pár povedených akcí jsme předvedli a zápas jsme otočili. Po snížení soupeře jsme ale definitivně rozhodli až dvěma slepenými góly v následující minutě. Teprve ty nám přinesly klid a nakonec celkem vysokou výhru. Kladenským děkujeme za férově vedené utkání, které nám názorně ukázalo, kde všude nás tlačí bota…”

Zápis

STARŠÍ ŽÁCI “B”: SK Rebel Praha vs. SK Kelti 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

První body do tabulky si připsal tým Keltů “B” na horké půdě Rebelů v Čimicích, a dokonce všechny tři. Ve vyrovnaném zápase přestříleli Kelti svého soupeře 39:36, z čehož v každé třetině vytěžili po jedné brance. Brankový zápis řídili Jiří Pachner, Patrik Jílek a Vojtěch Hubinger.

Komentář trenéra Ondřeje Baleky: “Hrál se aktivní hokejbal na obě strany a dnes opravdu žádný z Keltů nic nevypustil. Nasazení, bojovnost a touha po vítězství, to byli hlavní pilíře úspěchu. Vzadu byl jisty Dominik Mašek,  slibnou premiéru si odbil Martin Slánský v roli obránce a mladé pušky Šmíd s Pachnerem donutili svými výkony starší spoluhráče k ještě lepším výkonům. Celý tým zaslouží pochvalu, teď jen navázat v dalších zápasech.”

Zápis

MLADŠÍ ŽÁCI ’09: SK Kelti vs. HBC Kladno 11:6 (2:1, 3:3, 6:2) + SK Rebel vs. SK Kelti 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

Mladší žáci ’09 odehráli další z miniturnajů, který se o uplynulém víkendu uskutečnil na domácím hřišti v Berouně. Soupeři jim tentokrát byly celky HBC Kladno a SK Rebel Praha. K prvnímu zápasu nastoupili kluci proti týmu z Kladna a hned od prvních minut se bylo nač dívat.

Lépe do zápasu vstoupil celek z Kladna, když se z první buly prokličkoval Dalibor Paták až před branku Keltů a po 5 vteřinách poslal soupeře do vedení. Kelti se ale nevzdali a postupně začali přebírat v utkání aktivitu a ještě v první třetině dokázal Martin Hasal dvěma přesnými trefami otočit skóre na stranu Keltů. Druhá třetina byla herně i na skóre vyrovnaná, a tak do poslední části zápasu vstupovali Kelti stále jen s jednogólovým náskokem. Bylo tedy jasné, že pokud v tomto střelecky bohatém utkání chtějí zvítězit, musejí v závěrečné části ještě přidat. To se nakonec povedlo a i díky zlepšení obrany, kdy Kelti soupeře do větších šancí už tolik nepouštěli a zápas v klidu dovedli do vítězného konce.

I proti druhému soupeři bylo vidět, že Kelti měli chuť hrát a hned od začátku se snažili navázat na střelecky bohatý zápas Kladnem. To ale bylo proti výborně bránícímu celku z Čimic přeci jen o něco složitější a i když šli Kelti hned v úvodu do vedení, soupeř ještě do přestávky dokázal svoji aktivitu zúročit a zápas vyrovnat. Ve druhé třetině se činili oba gólmani a za svá záda nepustili žádnou ze střel.  V třetí třetině pak poslal Rebel do vedení Matěj Ernst, Kelti ale dokázali rychle odpovědět, když se po nahrávce Filipa Šmída trefil opět střelec Martin Hasal.

Komentář trenéra Romana Kajera: “Po mnoha absencích díky karanténám u několika kluků jsme se opět sešli na turnaj v početnější sestavě. První zápas proti Kladnu i přes výsledkovou převahu nebyl rozhodně jednoznačnou záležitostí a kluci se více začali prosazovat až v závěrečné třetině. Nemalou mírou konečnému výsledku přispěla i zlepšená obranná hra, kdy se Kladno dostávalo do šancí o něco hůře než v úvodu utkání. Zasloužená výhra, i když na obraně bude potřeba ještě zapracovat. V utkání s Rebelem jsme se těžko dostávali přes obranu soupeře, a i když snahu klukům nelze upřít, moc povedených akcí v tomto utkání k vidění nebylo a dobře bránící Rebel opět ukázal, kde je jeho síla. Celkově ale bylo v neděli v Berouně k vidění hodně zajímavých hokejbalových zážitků a i početné skupinky fanoušků-rodičů si myslím turnaj užily.”

Zápis z utkání s Kladnem

Zápis z utkání s SK Rebel

Fotogalerie

MLADŠÍ ŽÁCI ’10: SK Kelti vs. Rakovník 3:5 (2:0, 0:3, 1:2) + HBC Rakovník vs. SK Kelti 4:3 (10:, 2:1, 1:2)

V neděli 17.10.2021 proběhl dvojzápas týmu mladších žáků SK Kelti 2008 – 2010 na hřišti v Rakovníku. Z původně plánovaného miniturnaje se na poslední chvíli odhlásil tým Chomutova, tak se odehráli dva zápasy proti domácímu týmu z Rakovníka. Obě mužstva nastoupila ve velmi zdecimované sestavě kvůli četné marodce. Kelti kádr doplnily hráči mladších kategorií, tak že nasadily i hráče ročníků 2013.

Komentář trenéra Tomáše Mathausera: “Je dobře že se zápasy i za těchto ne úplně ideálních podmínek uskutečnily a děti s mohly zahrát. Pro nováčky a mladší hráče to byla velká zkušenost. I když se Kelti o výsledek rvali a dokonce v průběhu utkání i byli ve vedení, nakonec soupeři v obou zápasech jen těsně podlehli.”

Zápis z prvního utkání

Zápis z druhého utkání

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ: HC Kert Park Praha vs. HBC Fretky 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) + HBC Fretky vs. DDM Elba Ústí nad Labem 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)

Mladší žákyně se na druhém turnaji dočkaly první výhry v sezoně, když porazily tým DDM Elba Ústí nad Labem 5:2. Tím si navíc spravily chuť po hořké porážce s Kertem, kterému nešťastně podlehly 0:1, když inkasovaly dvě minuty před druhou sirénou.

Komentář trenérky Ivy Sevaldové: “Holky předvedly v okleštěné sestavě nesmírně srdnaté výkony, za které byly po zásluze odměněny. První vítězství, vstřelené góly, co víc si přát. Věřím, že pokud do dalších zápasů nastoupíme s takovou chutí a herním sebevědomím, můžeme se těšit na další úspěchy.”

Komentář asistenta Václava Koudely: “Holky se díky úžasnému týmovému duchu „hecly” a během prvního zápasu našly herní sebevědomí, které potvrdily během celého druhého zápasu. Bily se jako lvice, a i přes mnoho ran které schytaly, makaly dál a to všechny bez výjimky. Za mě to byl moc pěkný, bojovný hokejbal a doufám, že pochopily co všechno dokážou, když budou chtít. Věřím, že příště začnou tam, kde dnes skončily.”

Zápis z utkání s Kertem

Zápis z utkání s Elbou

Fotogalerie

ŽENY: turnaj 3+1

Týden před Ligou žen se v Berouně pořádal turnaj ve, pro starší hráče netradičním, formátu 3+1, kterého se mimo prachatického celku utkaly i tři domácí – výběr mladších žáků a dva týmy Fretek. Turnaj se hrál systémem “každý s každým”, ze kterého následně dva nejúspěšnější celky postoupily do finále a zbylé dva do boje o bronzovou příčku. Výhercem se staly Prachatice, které porazili keltí mladší žáky. Třetí místo obsadily Fretky “A”.

Komentář Martiny Mazancové (Fretky “B”):  “Na úvod jsme se střetly s MŽ Keltů, kteří nás deklasovali 6:1. Jako druhé utkání nás čekalo Fretčí derby, ve kterém jsme podlehly 3:0. Svatyni týmu A hrdě chránila Kateřina Koudelová, jenž jsme nedokázaly překonat. Třetí v pořadí byl zápas s HBC Prachatice, kde jsme první polovinu odehrály skvělým výkonem, avšak v druhé části jsme polevily a skóre dopadlo ve prospěch soupeřek 2:5. Nakonec nás čekalo opět Fretčí derby o 3.místo, kde tým A potvrdil svou výhru z prvního střetu a konečné skóre se vyšplhalo na 0:4.”

Komentář Nikoly Šlemarové (Fretky “A”): “Celou dobu se nás držela dobrá nálada. Turnaj byl pro nás všechny velká změna, jelikož nejsme zvyklé na formát 3+1, ale zhostily jsme se toho s odhodláním, a to se projevilo i na výsledcích. Snad se nám povede taková hra, a hlavně střílení gólů, předvést i na víkendových zápasech Ligy žen v Berouně.”