post

Kelti účinkovali na Rebel Cupu a získali druhé místo.

V sobotu 26.10.2019 se mladší žáci zúčastnili 3. ročníku turnaje Rebel Cup.
K tradičně dobré organizaci pražských Rebelů se v Čimicích přidalo k dobru pěkné počasí a společně s kvalitou účastníků se dala očekávat zajímavá herní konfrontace. Kelti na turnaj vyrazili s výběrem ročníků 2007 a 2008 a možnost si zahrát dostala i trojice děvčat. Tři utkání, dvě výhry a jedna těsná porážka s pořádajícím celkem, znamenaly konečné druhé místo, o prsa za celkem Autosklo Pardubice. Jak turnaj probíhal? A co na to trenéři?
 

 
V prvním zápase se Kelti utkali s pozdějším vítězem turnaje, týmem  HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice.  Kelti se dostávali více do šancí, ale problém byl v koncovce. Vítězství 3:1 tak bylo velkou zásluhou brankáře Dominika Maška a probuzeného střeleckého apetitu ve druhé polovině zápasu.
 
 
Ve druhém utkání Kelti narazili na domácí Rebel. A dlužno podotknout, že doslova. Kelti měli herně po celé utkání navrch, vytvořili si nespočet šancí, ale problém koncovka se oproti minulému utkání ještě zvětšil. Kelti  šli rychle do vedení, houževnatý soupeř ale z minima šancí dokázal otočit na 1:2. Vždy po hrubicích Keltů v obraně. V závěru, při power-play, Kelti srovnali, ale Rebelům se podařilo ze sólového úniku vítězství strhnout zpět na svou stranu. Výsledkem byla ubojovaná výhra domácích 2:3, když Rebelové na hřišti na rozdíl od Keltů nechali vše. Tudíž výhra zcela zasloužená!
 
 
V posledním utkání Kelti nastoupili proti HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice. Keltům už na změnu způsobu předváděné hry nezbývaly síly, přeházené formace se v první polovině utkání hodně hledaly, ale na soupeře, který byl na turnaji v menším počtu hráčů, to stačilo. Turnaj Kelti zakončili vítězstvím 4:1, když se dařilo především druhé formaci O. Černý – V. Hubinger – P. Jílek.
 
 
 
Komentář trenéra O. Tkadlece: “Pro vývoj kategorie mladších žáků jsou podobné turnaje přínosem, ač tento nepatřil z pohledu Keltů k těm nejpovedenějším. Tým se trápil v zakončení, chvílemi to vypadalo jako soutěž o to kdo vícekrát trefí brankáře. Bránění předbrankového prostoru také nelze praktikovat systémem “hodný a hodnější”. V zápasech, kde jsme mírným favoritem, by nám pomohlo více kombinace, což pochopil snad pouze Ondra Černý.”
 
 
Komentář trenéra R. Nováka: “Domnívám se, že tým měl na víc než předvedl. Utrápená koncovka, individuální chyby v obraně které nás stály především utkání s Rebelem, herní mizérie některých jednotlivců. Potenciál týmu dle mého názoru leží daleko výše a mlhavý výkon může být následkem i jakéhosi “uspokojení z nominace” na turnaj.
Ale abych nebyl jen negativní. Turnaj nám dal řadu podnětů k další práci, ukázal řadu hráčů a hráček v jiném světle a trošku napověděl možný budoucí hráčský vývoj u jednotlivců i dvojic. Tři těžká utkání jsme absolvovali s výrazně kladným skóre, dvěma výhrami a jednou těsnou porážkou. Věřím, že byl turnaj pro hráče, trenéry i nadšeně podporující rodiče další cennou zkušeností!”

 

Sestava Keltů na turnaji:

Brankáři: Dominik Mašek, Jiří Staněk

Hráči a hráčky: Ondřej Černý, David Černý, Ondřej Štanc, David Bohun, Nikola Šlemarová, Bára Hájková, Terezie Vaculíková, Martin Hipča, Ondřej Tkadlec, Vojtěch Hubinger, Daniel Matějka, Richard Mathauser, Patrik Jílek, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Lukáš Maňásek
 
 

Výsledková listina:

  1. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice

  2. SK KELTI 2008

  3. SK Rebel Praha

  4. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

 

Výsledky jednotlivých zápasů:

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. SK Rebel Praha – 1:7

SK KELTI 2008 vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – 3:1

SK Rebel Praha vs. SK KELTI 2008 – 3:2

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – 9:0

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. SK Rebel Praha – 5:1

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. SK KELTI 2008 – 1:4