Kelti v poháru končí. Zápasy na Palmovce body nepřinesly.

Po čtrnáctidenní odmlce čekalo dorost v horkém letním počasí hřiště na Palmovce, kam přijel v rámci MarkMed poháru změřit síly s domácím TJ KOVO Praha a s Elbou DDM Ústí nad Labem. Hlavním cílem bylo vybojovat velmi důležité body, které by stále dávaly šanci na postup do finálového turnaje. I přes velmi slušný výkon a střeleckou převahu Keltů se ale na konci prvního zápasu mohli radovat domácí, kteří rozdílem jednoho gólu brali všechny body. Ve druhém klání, i přes počet světlých momentů, tahali Kelti s Ústím za kratší konec, a nakonec i díky chybám v přesilových hrách podlehli 0:4.

TJ KOVO Praha vs. SK Kelti 2:1 (1:0, 1:1)

Už po úvodním hvizdu nechtěli nechat hosté nic náhodě a po většinu času diktovali ve vysokém tempu průběh hry, ve které několikrát ohrozili branku domácích, avšak bez kýženého efektu. Převaha trvala až do sedmé minuty, kde se poprvé vylučoval o na straně Keltů. KOVO využilo této příležitosti a po půl minutě  se Kelti po gólu Procházky vraceli do plného počtu. Po oslabení se vrátily otěže hry opět do rukou hostů. Po tlaku v útočném pásmu  vždy všechny rozjeté akce na konci eliminoval brankář Kova Ježek. Na druhé straně hrozili domácí samostatnými úniky a protiútoky, avšak většinu pokusů dokázala obrana zachytit už v zárodku a vše ostatní, co prošlo, zachytil Kupec. Po první polovině tak vedlo o jednu branku pražské KOVO a bylo jen na Keltech, kdy se jim podaří v druhém dějství prolomit střeleckou smůlu.

Začátek druhé poloviny se nesl v duchu té první. Stav se ale po slibných šancích stále neměnil. Střeleckou smůlu Keltů nakonec ve 22. minutě prolomil kapitán Rosický, který po nahrávce Bertoše bekhendem z mezikruží vymetl pravou pavučinu v bráně Ježka. Hosté ve svém úsilí nepolevili a chtěli vytěžit ze zápasu všechny tři body, které by je stále držely ve hře o postup do finálového turnaje. Žádný gól ale od té doby k vidění nebyl, a tak trenéři udělali rozhodnutí, které si vskutku moc velkou oporu hráčů nezískalo. Šest hráčů v modro-bílých dresech se půl minuty před koncem mělo postarat o závěrečný tlak v útočném pásmu a vítězný gól.  Plán ale, i po ostrém zákroku na Krbce, nevyšel podle představ a 15 vteřin před koncem pečetil Číž střelou z dálky  prohru Keltů.

Případné dva body z případné výhry na nájezdy by ale dorostu stejně nepomohly. Pokud by se proměnilo více než 1 ze 32 střel Keltů, mohl se v klidu radovat celek z Berouna.

Branky a asistence Keltů: 22:20 – Rosický F. (Bertoš M.)

Střely na branku: 13:32, Vyloučení: 2:2, Přesilovky: 2:2, Využití: 1:0, Branky v oslabení: 0:0

SK Kelti vs. Elba DDM Ústí nad Labem 0:4 (0:2, 0:2)

Po půl hodině odpočinku čekala na Kelty ústecká Elba, která si rozhodně nepřišla jen tak zahrát. Převahu běhavých hostů ukončilo první oslabení ve 3. minutě a “domácí” měli možnost zpříjemnit si alespoň poslední zápas v turnaji. Z toho, co měla být možnost srovnat krok se soupeřem a vsítit brzkou branku, byl nakonec přesný opak. Oslabený tým vyhodil míček a po souboji v útočném pásmu se vytočil před brankáře Kupce Myškovský, který zakončil. Ani druhá přesilovka o dvě minuty později nic pro Kelty nepřinesla, a naopak se začalo vylučovat na druhé straně. Většina první půle se tak hrála bez plného počtu hráčů a přesilovky dokázalo Ústí nad Labem využít 14 vteřin před koncem gólem Urbánka. Ke konci začalo být vidět, jak moc Kelty minulý zápas unavil a bylo jasné, že pokud budou chtít srovnat krok, budou muset dát všechny své zbývající síly do druhé půle.

Na začátku druhého dějství se Kelti více snažili a zvýšená aktivita byla odměněna přesilovkou, která bohužel měla stejný průběh, jako ta první. V 18. minutě gól Myškovského v oslabení posunul hosty na tříbrankové vedení a z domácích se najednou vytratilo úsilí, se kterým šli do začátku třetiny. Začali kupit chyby a jednu z nich potrestal ve 20. minutě opět Myškovský, který stvrdil poslední brankou utkání vítězství hostů z Ústí. V závěru Kelti sice hráli další dvě přesilovky, žádná ale využita nebyla, a tak se dorost loučil s pohárem bez jediného bodu a s pouhými dvěma vstřelenými góly ze čtyř utkání.

Sestava Keltů: Michal Kupec – Martin Frolík „A“, Adam Janošek „A“, Jan Havel, Filip Rosický „C“, Matyáš Stolejda, Adam Krutina – Matěj Bertoš, Pavel Darebný, Natálie Pangerlová, Michal Kadlčík, Roman Kurhajec, Denis Krbec, Lukáš Horel, Michal Hájek, Vojtěch Šlechta, Matěj Žežulka

Autor: Jan Havel