post

Letní pohár zahájil i tým mladších žáků ročníku 2008

Mladší žáci zahájili 24.5. v Berouně soutěž s názvem Letní pohár, která je částečnou náhradou za zrušenou jarní část sezóny. Tato soutěž se hraje turnajovým způsobem a každý tým odehraje v jednom dni dva zápasy. Kelti  turnaje vnímají především jako přípravu na příští sezónu a budou se snažit vyzkoušet co nejvíce hráčů a hráček ročníku 2008, aby se podařilo najít optimální složení týmu pro příští sezónu.

 

SK Kelti 08 vs. HBC Rakovník 0:2 (0:2, 0:0)

V prvním utkání se domácí tým mladších žáků střetl s tradičním soupeřem z Rakovníka. Na domácích hráčích byla vidět nesehranost, protože v tomto složení spolu hráči a hráčky nastupovali poprvé. Soupeř, který naopak již ve stejném složením hrál celou sezónu, byl v prvním poločase lepším týmem a vypracoval si větší množství příležitostí, které ve dvou případech také proměnil. Ve druhém poločase se hra přeci jenom více vyrovnala, ale domácí Kelti nedokázali využít žádnou svoji šanci, kterou si s velkou námahou vypracovali a zápas skončil zaslouženým vítězstvím soupeře.

 

Střely na branku: 12:24 (4:13, 8:11), Vyloučení: 0:2, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

 

Sestava Keltů: Dominik Mašek – David Bohun, Jiří Holovský, Jaroslav Smejkal, Běla Kupková, Jozefa Bilasová, David Černý – Nicolas Abrahám, Patrik Jílek, Ondřej Štanc, Jáchym Fučík, Lukáš Šafra, Lukáš Maňásek, Matyáš Lhotka, Marek Rýdl, Natálie Faitová, Sára Makovská

 

 

SK Kelti 08 vs. HBC Hostivař 1:7 (0:5, 1:2)

Ve druhém zápase nastoupil tým proti silnému týmu HBC Hostivař. Výkon domácích Keltů byl sice po změnách v sestavě opticky lepší, než v úvodním duelu, ale na kombinačně výborně hrajícího soupeře to, hlavně v obraně, nemohlo stačit. Šikovní hráči Hostivaře se, většinou po rychlých kombinacích, dostávali do vyložených příležitostí, které s velkým přehledem dokázali proměnit. V útočné fázi se hra zlepšila, ale ani větší počet střel nestačil na více než jedno překonání hostujícího brankáře a výsledkem byla jednoznačná porážka.

 

Branky Keltů: 24:15 Ondřej Štanc

Střely na branku: 16:20 (8:11, 8:9), Vyloučení: 1:2, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

 

Sestava Keltů: Kateřina Koudelová – David Bohun, Jiří Holovský, Jaroslav Smejkal, Běla Kupková, Jozefa Bilasová, Dominik Mašek, David Černý – Nicolas Abrahám, Patrik Jílek, Ondřej Štanc, Jáchym Fučík, Lukáš Šafra, Lukáš Maňásek, Matyáš Lhotka, Marek Rýdl, Natálie Faitová, Sára Makovská

 

SK Kelti 07/08 výběr vs. HBC Hostivař výběr 1:2 (0:1, 1:1)

Po dohodě hlavních trenérů sehráli Kelti s Hostivaří ještě jedno utkání, ve kterém se střetli vybraní hráči ročníku 08 doplnění o některé hráče ročníku 07 s hostujícím výběrem. Pro diváky se jednalo o nepohlednější zápas dne, který nechal svým průběhem vyniknout hlavně oba brankáře. Klání bylo od začátku vyrovnané a bylo zřejmé, že o vítězi rozhodnou především maličkosti. 

Domácí Kelti až příliš často spoléhali na svoje individuální schopnosti a snažili se zápas rozhodnout nějakou individuální akcí, hosté se dostávali do šancí větším týmovým pojetím hry. Hostující celek se v první třetině ujal vedení, kdy po individuální chybě jednoho z domácích obránců se do úniku dostal nejlepší hráč Hostivaře a přesnou střelou mezi beton a lapačku nedal domácímu brankáři šanci. Na druhé straně všechny pokusy o vyrovnání končili vesměs na hostujícím brankáři, nebo se nepodařilo proměnit ani vyložené příležitosti.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Po jedné pohledné kombinaci hostujících hráčů dokonce zvonila na domácí straně tyčka. Toto varování bohužel domácím Keltům nestačilo. Chyby v obraném pásmu přinesly pohotové zakončení Hostivaře po němž se opět radoval soupeř. Domácí tým nesložil zbraně a podařilo se mu z důrazu před brankou vytěžit snížení Makovskou, ale to bylo bohužel všechno a hostující celek si odvezl cenné vítězství.

 

Branky Keltů: 27:36 Sára Makovská, (Ondřej Černý)

Střely na branku: 22:27 (9:13, 13:14), Vyloučení: 2:2, Využití: 0:0, Branky v oslabení: 0:0

 

Sestava Keltů: Dominik Mašek – Jaroslav Smejkal, David Černý, Jakub Urban, Martin Hipča – Ondřej Černý, Vojtěch Hubinger, Jiří Staněk, Nicolas Abrahám, Patrik Jílek, Ondřej Štanc, Lukáš Maňásek, Natálie Faitová, Sára Makovská