A-tým - zápasy 20. 11. 2022

Áčko předvedlo další parádní výkon

Áčko v předposledním podzimním zápase přivítalo Vlčí smečku z Ústí nad Labem. Kelti začali velmi dobře a vytvořili si mnoho příležitostí. Velké problémy obraně hostů dělalo především duo Kurhajec - Kovárník. Nutno podotknout, že Ústí se několikrát dostalo do nebezpečného protiútoku, avšak většinou narazili na skvěle připraveného Günthera. Kelti porazili Vlčí smečku 6:3.

Komentář trenéra Romana Nováka:

"Zápas, ve kterém jasně dominovali útoky a brankáři, se nám povedlo proměnit ve tříbodovou výhru v samém závěru. Především ve druhé třetině bylo šancí ke skórování plno na obou stranách, gólmani však doslova čarovali. Náš Kuba Günther byl spolehlivý i ve třetí části, kdy vytáhl v pravý čas zákroky, které tým podržely. Když Kovárník využil vybídnutí soupeře k rozhodujícímu zásahu, už jsme zápas nepustili. Opět utkání, ve kterém se zapojilo velké množství mladých hráčů, s koncem, který nás musí těšit. Před podzimní přestávkou máme velkou možnost svoji pozici v první šestce, která bude hrát playoff, ještě posílit v posledním utkání s Ještěry z Ústí nad Labem."

Rozhovor s Jakubem Güntherem:

Dnes jste nastoupili ve značně omlazené sestavě, ve které byli i tři dorostenci. Jak si mladí kluci s dospělými rozumí?

Já bych řekl, že si rozumí dobře, a že to dneska bylo na hřišti vidět. Všichni, kdo dorazili, tak viděli, že tam ta spolupráce starších s mladšíma funguje a dneska to přineslo góly a vítězství.

Počet vámi vstřelených branek se dnes zastavil na šesti kouscích, čekali jste to po předchozí bezgólové prohře v Ústí?

My jsme se úplně neohlíželi za tím předchozím zápasem. Ten se nám prostě moc nevydařil. Šli jsme do toho s čistou hlavou. Chtěli jsme hrát od nuly, odbojovat si vítězství a povedlo se to.