A-tým - zápasy 12. 3. 2023

Poslední desetiminutovka sebrala Áčku tři body

A-tým se po dlouhé době představil před domácím publikem, když přivítal České Budějovice. Kelti se brzy dostali do vedení zásluhou Horela, který po chvíli skóroval i podruhé. Hosté dokázali zareagovat, avšak Váca poslal do vedení znovu domácí. Po dvou třetinách byl tak stav 3:2. To platilo ještě sedm minut před koncem. Pak ovšem přišel závěr jako z noční můry v podobě pěti gólů hostů. České Budějovice porazili Kelty 7:3.

Komentář trenéra Romana Nováka:

"Nemyslím si, že jsme sehráli špatné utkání. Do čtyřicáté minuty jsme bojovali o všechny body, jenže pak v rychlém sledu soupeř, s naším výrazným přispěním, zápas získal do své moci. To se bohužel odráží ve výsledku utkání, který neodpovídá dění na hřišti. Opět se ukazuje, jaké drobnosti v naší lize zápasy rozhodují. Věřím, že se z toho poučíme a příště podobné zápasy zvládneme lépe."

Rozhovor s Lukášem Hamplem:

Dnes to byl tvůj první zápas za Kelty, jak ses cítil?

Jo, dobrý. Ze začátku jsem byl z toho povrchu nervózní, jelikož hraji hokej, nějak mi to odskakovalo, ale pak myslím, že jsem se do toho dostal, takže docela dobrý.

Zápas se hrál ve vysokém tempu, dělalo vám to potíže?

Prvních deset minut, pak už docela v pohodě.

Co stálo za kolapsem ve třetí třetině?

Myslím, že první dvě chyby, když jsme dostali góla na 3:3, řekli jsme si ať hrajeme v klidu. Udělali jsme dvě chyby v obraně a to nás stálo zápas.