A-tým - zápasy 26. 3. 2023

Áčko porazilo lídra tabulky!

Po dvou venkovních utkáních se A-tým vrátil před domácí publikum, když přivítal Blatnou, která zatím vede tabulku divize Západ. Kelti začali velmi dobře a už během první třetiny si vypracovali vedení 3:1. V dalších třetinách náskok navyšovali, avšak hostům se taky podařilo ještě dvakrát skórovat. Nutno vyzdvihnout parádní výkon Václava Laina v brance, který Keltům zajistil vysokou výhru 8:3.

Komentář trenéra Romana Nováka:

"V souboj s prvním týmem tabulky jsme očekávali ofenzivní závody. Když jsme ustáli úvodní nápor Blatné a dokázali v podstatě maximálně zužitkovat naše šance v první třetině, soupeř hodně znervózněl. Navíc se zaskvěl brankář Lain, který měl dnes opravdu svůj den. Ve druhém dějství už jsme byli tím aktivnějším a lepším týmem, potvrdili jsme to dvěma brankami a do závěrečného dějství jsme šli s cílem vedení udržet a zápas neztratit. Přestože soupeř dvakrát snížil a hodně kousal, my jsme jeho zaváhání trestali a došli si sebevědomě pro důležité tři body. Opět se ukázalo, že týmový výkon je v této soutěži víc, než výborné individuality."

Rozhovor s Martinem Kohoutem:

Jak moc si téhle výhry vážíš?

Určitě si vážíme v naší situaci každé výhry, protože jsme na hraně play-off. Takže z toho důvodu si jí určitě vážíme, obzvlášť proti lídrovi tabulky.

Věřili jste si proti prvnímu týmu tabulky?

No jasně, jinak bychom na to hřiště ani nešli.

Co bylo klíčem dnešního úspěchu?

Bojovnost, proměňování šancí a takové sebeobětování. Prostě jeden tam skákal za druhého.