Junioři - zápasy 18. 3. 2023

Junioři přehráli vysoko Kladno

Junioři své druhé domácí jarní utkání odehráli s Kladnem. Začátek nemohl být lepší, když Kelty poslal do vedení Horel. Berounští nepolevili a pracovitě navyšovali vedení. Po druhé třetině vedli už 7:1. Poté ovšem trochu usnuli na vavřínech. Soupeř dokázal několikrát vstřelit branku a korigovat skóre na konečných 9:4.

Komentář trenéra Romana Nováka:

“Se soupeřem z Kladna se velmi dobře známe a věděli jsme, že bodovat můžeme. Povedl se nám vstup do zápasu, když Horel hattrickem nasměroval tým k výhře. Ve druhém dějství jsme zachytili úvod, navýšili skór, Kladno se sice nevzdávalo, ale dnes inkasovalo hodně lacino. Čtyřmi góly jsme odskočili a hráče nabádali, aby nepolevovali v tlaku. Což se dařilo dalších deset minut třetí části. Pak jsme si trošku zkazili dojem ze zápasu zbytečně inkasovanými brankami. Tři body zasloužené, po týmovém výkonu, kde se na výhře podíleli všichni hráči včetně Kupce, který v důležitých momentech tým podržel. A i s malým vykřičníkem z konce utkání. Další zápas s Kladnem totiž bude opět boj o každý metr hřiště a soupeř se na nás určitě připraví.”

Rozhovor s Jakubem Havlem:

Po první třetině jste vedli 3:0, čekali jste takový výsledek?

Takové vedení jsme na začátku nečekali, ale jakmile jsme dali prvního góla, tak jsme na ně měli velkou páku a oni nám už nedokázali odolávat.

V čem jste byli dnes lepší než Kladno?

Rozhodně v koncovce. Ze 40 střel jsme dali devět gólů, oni z těch 35 dali jen čtyři. Navíc tři dali v posledních pěti minutách.

Ke konci zápasu jste ztratili koncentraci a soupeř snížil na 9:4, pramenila ztráta koncentrace z dojmu, že se to dohraje samo?

Rozhodně ano. Měli jsme v hlavě, že vedeme o osm gólů a už jsme neměli takovou koncentraci.