Starší žáci B - zápasy 25. 3. 2023

Keltské derby zvládli lépe starší žáci A

V pátek podvečer se na berounském hřišti odehrálo asi nejpikantnější utkání, které může kategorie starších žáků nabídnout. Došlo totiž ke střetnutí dvou keltských týmů. Áčko začalo lépe a dostalo se do vedení. Poté ovšem začalo úřadovat i Béčko a dvěma rychlými góly otočilo skóre. Vyrovnaný zápas nakonec přeci jenom dokázal tým A strhnout na svou stranu a zvítězit 3:2.

Komentář trenéra "Áčka" Jana Maška:

"Starší žáci A sehráli netradičně v pátek derby proti druhému týmu Keltů. Tým A byl navíc oslaben neúčastí svého kapitána, ale i přes tento handicap se díky bojovnosti a obětavosti podařilo sehrát vyrovnaný zápas, který se musel pro svoji dramatičnost přihlížejícím divákům líbit. Skóre v první třetině otevřel po individuální akci Pachner, ale ve druhé třetině tým B přidal na důrazu, zlepšil napadání a výsledkem bylo otočení skóre. Naštěstí ještě do konce druhé třetiny se podařilo týmu A po gólech Šimona Lhotky a Jakuba Buroňě skóre zvrátit na svoji stranu a dostat se do vedení 3:2. To se ukázalo jako klíčové a ve třetí třetině, i když se tým B hodně snažil, tak Dominika Maška se jim již překonat nepodařilo. Tým A si zaslouženě za svůj kolektivní a bojovný výkon odnesl ze vzájemného zápasu vítězství za tři body."