Starší žáci B - zápasy 13. 5. 2023

Béčko starších žáků ovládlo keltské derby

Potřetí tuto sezónu se potkali dva keltské týmy starších žáků. Áčko chtělo navázat na dvě předchozí výhry ve vzájemných utkáních a v první třetině tomu šli výrazně naproti, když se dostali do vedení. Béčko ovšem nesložilo zbraně a od druhé třetiny svého soupeře přehrávalo, navíc k tomu přidalo i čtyři branky. I přes závěrečné snahy Áčka ještě utkání zvrátit v podobě kontaktní branky, si Béčko náskok dokázalo pohlídat a zvítězit 4:3.

Komentář trenéra starších žáků A:

"Derby, zápas na který se oba týmy těší nejvíce, nenabídlo moc hokejbalové krásy. Áčko bylo v první třetině lepším týmem, vytvořilo si více střeleckých pozic a po zásluze vedlo 1:0. Druhá třetina ale vyšla mnohem lépe Béčku, které bylo všude dříve a tlak přetavilo ve tři branky. V poslední třetině přidalo Béčko čtvrtou branku a Áčko bylo zralé na ručník, ve vzduchu visel i vyšší příděl. Jiskřičku naděje vykřesal Kuba Buroň ve využité přesilovce a snížil na 4:2. Když navíc pohotovou dorážkou přidal další branku Matyáš Lhotka, tak bylo o drama postaráno. Nezbylo nám než zkusit hru bez brankáře, kterou jsme nehráli špatně, ale branku se již vsítit nepodařilo. Objektivně mužů říct, že dnes si Áčko body nezasloužilo. Béčko bylo mnohem bojovnější, více kompaktní a jednoduše chtěli více."