A-tým - zápasy 17. 9. 2023

Áčko si k výhře nad Ježky pomohlo přesilovkami

Přestože to tak podle skóre nemusí vypadat, zápas s Ježky nebyl pro Kelty jednoduchý. V první třetině se Berounští dostali do vedení a to postupně navyšovali. Ježci však nic nevzdali a sami se drželi na dostřel. S pomocí brankáře Günthera ale berounská obrana ustála závěrečný nápor Heřmanova Městce, a tak Modrobílí zvítězili 7:3.

Komentář trenéra Romana Nováka:

"S Ježky jsme očekávali vyrovnanou partii a to se také potvrdilo. Ačkoliv tomu výsledek nenapovídá, soupeř bojoval a měl šanci na body až do samého závěru. Nám se dnes dařily přesilové hry, které jsme dokázali zužitkovat čtyřikrát a zároveň jsme byli velmi důrazní v osobních soubojích. Tři body jsou s tímto soupeřem velmi cenné a věříme, že na jejich zisk v září ještě navážeme. Pochvalu samozřejmě zaslouží celý tým, který navzdory svému mládí podal velmi koncentrovaný výkon. A je třeba pochválit i brankáře Günthera, který nás v klíčových v okamžicích podržel."

Rozhovor s Davidem Rozenbergem:

Davide, dnes to byla tvoje domácí premiéra, jak sis ji užil?

Výborně, já už jsem hrál minulý týden venku proti Boleslavi, tam to bylo slabší. Kluci měli jenom dvanáct kluků. Dneska přijel silný mančaft, bylo trošku vedro, takže to bylo náročnější. Hezký zápas, vyhráli jsme.

Duel byl docela vyhrocený, čekali jste to?

Jo, od trenérů jsme měli zmínky, že přijede silný mančaft. Stejně jako my mají mladé běhavé kluky namixované se staršími zkušenými kluky. Myslím, že jsme to odehráli dobře, že jsme je nepustili moc do zápasu. Udělali jsme nějaké chybky, ale měli jsme to pod kontrolou.

Co bylo klíčem k dnešní výhře?

Myslím, že jsme běhali od začátku do konce. Tady v Berouně se hraje běhavý hokejbal, mladí kluci. Já mám, co dělat, abych to stíhal. Tři měsíce jsem nic nedělal, tak teď mi to dává docela zabrat. Ubránili jsme je. Dostali jsme nějaký blbý góly, na začátku jsme trochu polevili, ale jinak jsme vždycky vedli od dva góly a úspěšně jsme to dotáhli do konce.