Starší žáci B - zápasy 25. 11. 2023

Na konec podzimu neuspělo Béčko starších žáků v nájezdech

V posledním utkání sezóny se starší žáci B představili doma proti Kladnu. Zápas nabídl atraktivní podívanou, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. I když Kladno těsně před koncem vedlo, Kelti se nevzdali a dokázali vyrovnat. V nájezdech byli však úspěšnější hosté, kteří si tak za výhru 6:5 odvezli dva body.

Komentář trenéra Tomáše Mathausera:

"Do posledního zápasu podzimní části náš tým vstoupil lehce zakřiknutý. V prvních deseti minutách nás soupeř přehrával a dostal se i do dvoubrankového vedení. Ještě ke konci prvního dějství jsme snížili na rozdíl jediné branky a hráči pochopili, že se se soupeřem dá hrát. Druhá třetina byla víceméně v naší režii a podařilo se nám skóre otočit na 3:2 v náš prospěch. Ve třetí třetině se tempo neustále zvyšovalo z obou stran a nám se podařilo navýšit náskok na 4:2. Následně snad z obavy o vítězství jsme začali dělat chyby, což vedlo k vyrovnání na 4:4. Minutu a půl před koncem soupeř opět vstřelil branku a chtěl odvézt všechny body. Nicméně náš tým se k tomu postavil čelem, řekl ne a vyrovnal během deseti vteřin na konečných 5:5. V samostatných nájezdech stála štěstěna u soupeře, a tak uchvátil bod navíc. Škoda že jsme neměli tým v plné sestavě, to by nás výhra určitě neminula. Nicméně bych rád vyzdvihl výkon Tomáše Svobody, který se hned dvakrát zapsal jako střelec."