Dorost - zápasy 13. 6. 2024

Dorostenci postupují na Final four!

Kvůli kontumaci druhého zápasu v sérii museli dorostenci vyrazit ve středu do Pardubic poprat se o postup na finálový turnaj. Zde drželi všechny trumfy dlouho domácí, kteří dlouho drželi dvoubrankové vedení. V závěru ovšem Kelti předvedli mocný obrat, který dokončil v prodloužení Babka, který Modrobílé poslal na finálový turnaj.

Komentář trenéra Jiřího Černého:

"Máme za sebou opravdu složité čtyři dny. Zažít v sobotu postup a následně zjistit, že došlo na podnět soupeře ke kontumaci, je situace, kterou bych nikomu nepřál. O to víc mě těší úroveň podpory, kterou jsme před odvetou cítili jak z našeho klubu, tak z hokejbalového prostředí obecně, nesmírně si jí ceníme. Zápas samotný začal lépe soupeř a zaslouženě po dvou třetinách vedl 2:0. Po stažení sestavy na dvě lajny se hra srovnala, i tak byl stav tři a půl minuty před koncem 3:1. Pepa Moravec odvolal gólmana a klukům se v power-play podařilo dvěma góly srovnat. Prodloužení bylo hodně o srdci a morálce. Šance byly na obou stranách, my jich měli možná o poznání víc. Když se pak ujalo nahození Štěpána Babky, vypukl gejzír obrovské radosti jak na střídačce, tak na tribuně. Na hráče jsme opravdu hrdí a moc děkujeme všem našim fanouškům za fandění a to včetně neuvěřitelné podpory kluků ze Svítkova."