A-tým - zápasy 15. 9. 2024

Áčko v deštivém zápase přetlačilo KOVO

A-tým se v neděli představil proti Kovu Praha před domácími fanoušky, kteří dorazili i přes nepřízeň počasí. Zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný a nabídl šance na obou stranách. Berounské několikrát podržel výbornými zákroky brankář Václav Lain, a tak šli Kelti do poslední třetiny s jednogólovým náskokem. Ten se jim ovšem udržet nepodařilo, a proto museli vrhnout své síly znovu do útoku. Tato snaha nepřišla vniveč, Modrobílí dokázali zápas strhnout na svou stranu a vyhrát 2:1

Komentář trenéra Romana Nováka:

"Deštivý víkend přinesl utkání, které k podzimu patří. Ovšem na to, jaký byl k dispozici mokrý terén, se hrálo ve svižném tempu a oba celky měly v první třetině vyrovnaný počet šancí ke skórování. V prostřední části jsme měli více ze hry my, soupeř hrozil převážně z přečíslení, do kterých jsme jej útočným pojetím hry dostávali. Jenže na naší straně se ujala pouze loženka Marka Kohouta. Další šance zůstaly nevyužity. A ve třetí části přišel trest. Soupeř zvýšil aktivitu a vytěžil z ní nejprve samostatně střílení, které lapil Lain, aby následně nadále tlačil a dorážkou srovnal. Jenže to bylo ze strany Kova téměř vše. Hřiště jsme ve zbytku zápasu ovládli a snažili se překlopit výsledek zpět na svoji stranu, což se po řadě dobrých šancí podařilo až těsně před koncem kapitánu Tauferovi. Náš dojem je, že jsme si v utkání vyhrát zasloužili, nicméně soupeř nedal svoji kůži vůbec lacino."