A-tým - zápasy 6. 10. 2024

Áčko podruhé v sezóně padlo v prodloužení

Druhý domácí zápas v řadě nevyšel Áčku úplně podle představ. Suchdol se dostal velmi brzo do vedení, což ovšem Kelty nezlomilo a dokázali utkání otočit na 3:1. Vedení si ovšem nepohlídali, toho hosté využili a ještě minutu před koncem vedli o dvě branky. Berounští předvedli parádní vzepětí posledních sil a dokázali zápas vyrovnat. V prodloužení však nachytal modrobílou obranu hostující Bednář, a tak si dva body odvezl Suchdol.

Komentář trenéra Romana Nováka:

"Suchdol patří mezi favority soutěže a nám se na něj dlouhodobě nedaří. I proto nás možná ukolébalo poměrně rychle vedení, které soupeř dokázal na začátku druhé části stáhnout. Paradoxně, přestože jsme to byli my, kdo diktoval ve druhé třetině tempo hry, vedení bylo na straně hostí, kteří zvládli lépe její závěr. A když dokázali pět minut před koncem navýšit vedení na 4:6, nevypadalo to s námi úplně dobře. Jenže tým opět potvrdil vnitřní sílu a v power-play dokázal vstřelit dvě branky, které znamenaly srovnání skóre. V prodloužení pak nenápadná střela od mantinelu prošla našemu brankáři do branky a bod navíc brali hosté. Na rovinu, když si uvědomíme, že tenhle tým neodehrál za šest zápasů jediný duel v kompletní sestavě, navíc pokaždé v jiném složení a doplněný juniory, a náš "injury list" čítá s trochou nadsázky skoro stejně jmen jako soupiska zdravých, musíme být na hráče hrdí za to, jak jsou schopni svá utkání v první lize odehrát, sehrát, odbojovat a za nepříznivého stavu se nepoloží."