Dorost - zápasy 21. 5. 2023

Vítězná šňůra dorostu pokračuje i nadále, odnesl to Kert Park

V předposledním kole základní části extraligy dorostu narazili Kelti na soupeře z Lužin Kert Park Praha. Lépe začal domácí Kert, který se dostal do vedení. Avšak Kelti nevěšeli hlavy a sebevědomě dokázali zápas otočit, když dvě minuty před koncem vstřelil vítěznou branku Vojtěch Šlechta, a tak berounští vyhráli 4:3 a i nadále drží první příčku v tabulce.

Komentář trenéra Petra Laška:

"Zápas s Kertem sliboval velmi zajímavou podívanou, protože nastoupila odlišná sestava než ta, která ztratila bod s posledním týmem v tabulce minulý víkend. Bohužel vstup do utkání nám úplně nevyšel a z rychlého protiútoku jsme obdrželi branku. Chyběl nám klid a naše hra nebyla vůbec učesaná. Po první třetině jsme museli upravit taktiku a reagovat tak na soupeřův antihokejbal, kdy pouze bránili střední pásmo. I přesto však dokázali jít do vedení 3:1 a nám nezbývalo nic jiného než začít hrát aktivně a hnát se za vyrovnáním. Ve třetí třetině jsme soupeře nepustili z vlastního pásma a vyrovnání viselo ve vzduchu. Srovnat skóre se nakonec povedlo pár minut před koncem a s dávkou štěstí, vůle a odhodlání jsme nakonec minutu a půl před koncem dali šťastnou branku na 3:4 a ukázali tak neobyčejnou morální sílu. Zbývá udělat poslední krok, konečné umístění máme ve svých rukou."