Minipřípravka Keltů bojovala v Berouně a na Lužinách, malé Fretky ve „Strágu“

Klub z Berouna do březnového turnaje minipřípravek opět postavil dva chlapecké a jeden čistě dívčí tým. Nejlépe se vedlo „domácím“ v Berouně, kde Kelti zaznamenali nejvíce gólových úspěchů a výher. Výsledkově slabší to bylo na Lužinách, kde celek ročníkově mladších Keltů sbíral zkušenosti. A v Novém Strašecí bojovala děvčata sice s vervou, ale silným celkům kluků nedokázala výsledkově vzdorovat. Přesto trenéři a trenérky hodnotili vystoupení svých celků pozitivně!

Vystoupení bílého týmu v Berouně okomentoval Radek Dolejš:

„Čtyři vyrovnané zápasy sehrál bílý tým minipřípravky Keltů na domácím hřišti v Berouně, kam v neděli 25. března zavítali vedle domácího celku ještě Kladno, Rakovník a pražští Rebelové. S posledně jmenovanými se domácí střetli v úvodním a patrně nejpohlednějším utkání dne vyhráli 3:2. K dalšímu utkání nastoupili Keltíci proti tradičnímu rivalovi z Rakovníka a divokou přestřelku pro sebe rozhodli hosté výsledkem 8:7. Proti Kladnu zvládli Berounští skvěle první třetinu (hrálo se premiérově na 3×5 minut), kterou ovládli 5:1 a celý zápas pak 6:3. Se stejným soupeřem odehráli i poslední zápas, který skončil remízou 5:5, když malí Kelti zahodili řadu šancí proti výtečně chytajícímu brankáři Kladna. Trenéři opět rotovali hráče na jednotlivých postech, což občas vneslo do hry mírnější nepořádek, ale co se v mládí naučíš…“

Sestava Keltů: Petr Kufa – Jiří Šlechta, Jakub Dolejš, Filip Šmíd, Vít Hájek, Martin Hasal, Marcel Hubený, Filip Štolz, František Koller, Jakub Buroň

Turnaj na Lužinách hodnotil pohledem Keltů Radek Lhotka:

„Turnaj jsme pojali jako „přípravný“, neboť při absenci “čistokrevných” obránců došlo při zápasech ke střídání postů v jednotlivých trojkách. Velmi pozitivně hodnotím zapojení ještě neostřílených borců a chuť do hry, která byla až na výjimky veliká.

Bohužel se nám nepodařilo dosáhnout žádného vítězství, i když v utkáních s Kertem tomu nebylo daleko. Příčinami je tradičně slabší důraz před vlastní i soupeřovou brankou. Trošku pokulháváme i v rychlosti zpracování míčku a přesnosti přihrávek.“

Sestava Keltů: Adam Leipert – Robert Mathauser, Dominik Rampas, Adam Gyorödi, Šimon Lhotka, Štěpán Mareš, Max Urban, Eda Mühlfeld, Matouš Rosenbaum, Štěpán Fučík,  (Šimon Kavalír)

Představení Fretek na turnaji v Novém Strašecí zhodnotila trenérka Martina Mazancová:

„V nedělních dopoledních hodinách se do Nového Strašecí sjelo 5 minipřípravkových týmů. Pro naše děvčata byl nově stanovený čas 3×5 minut novinkou a ve třetích třetinách byla na hráčkách znát značná únava. Přesto byly Fretičky pro některé týmy tvrdým oříškem. Do každého nového utkání šla ale děvčata s dobrou náladou a chutí si zahrát a vstřelit nějaký gól. To se za celý turnaj podařilo celkem 7x a z každého přírůstku měly obrovskou radost. Je ale zcela určitě na čem pracovat tak, aby se zlepšila nejen střelba, ale i zvýšily zásoby sil do zápasů.

Sestava Fretek: Sára Makovská – Stella Roztočilová, Eliška Hloušková, Natálie Faitová, Rozálie Bělohlávková, Adriana Krutinová, Kateřina Koudelová