Mladší žáci 06 padli s Kladnem, mladší ročníky opět vyhrály.

Odehrát dobré utkání a vysoko prohrát? Tuto možnost poskytl ročníku 2006 zkušený tým Kladna, který po loňské sezoně, kdy vyhrál v Přeboru mladších žáků titul, ke stejnému cíli míří i letos. Právě Kelti měli být týmem, který Kladnu cestu zkomplikuje. A v neděli odpoledne na Kladně chtěly ročníky 2006 se soupeřem hrát hokejbal, což se jim při vychýlené střelecké mušce stalo osudným. “Mladší” mladší žáci potřetí v řadě okusili vítězství. KOVO Praha v Berouně vzdorovalo, ale domácí střelci nakonec dostali míček za záda hostujícího brnakáře 4x a po zásluze zvítězili.

HBC ALPIQ Kladno vs. SK Kelti 2008 – ročníky 06 11:0 (2:0, 6:0, 3:0)

V neděli odpoledne Kelti vyrazili za rivalem na Kladno, bohužel bez nemocných opor Šlechty, Havla a Žežulky. Do utkání nevstoupili bojácně a šance se v první polovině třetiny střídaly na obou stranách. Kelti dodržovali pokyny trenérů a pokrývali útočnou snahu soupeře. Jenže v sedmé minutě po individuální akci Marka Daníčka a jeho přesné střele nad lapačku Ondry Koudely vedl soupeř 1:0. Hned v dalším střídání soupeř zvýšil na 2:0. Kelti bojovali, dostávali se do šancí, ale v brance míček neskončil ani po vyložených příležitostech Nikoly Šlemarové a Denise Krbce.

Do druhé třetiny nevstoupili hosté pravou nohou a v prvních dvou minutách obdrželi dvě branky z prostoru v blízkosti brankoviště. Hostující celek to nezlomilo a dál se snažil se soupeřem běhat, bojovat a hrát. Avšak bez gólového efektu a tak přišel další gólový trest Kladna.

V polovině utkání rozhodnutí rozhodčího Dominika Tománka výrazně ovlivnilo další průběh druhého dějství, když se Kurhajec nešťastně střetl s nejmenším hráčem domácích Daliborem Patákem, který byl ho nepříjemném pádu na mantinel hodně otřesený a verdikt rozhodčího byl více než přísný. Úmyslné vražení do soupeře bez snahy hrát míček. Následoval nesmyslný trest 5+OK (který v této kategorii není možné udělit) a v následné dlouhé přesilovce Kelti inkasovali ještě třikrát a druhá třetina se končila za stavu 8:0.

Sympatickým herním projevem a bojovností Kelti usilovali i v posledním dějství o vstřelení branky, ale soupeř vsítil ještě tři branky a skóre se zastavilo na hrozivém stavu 11:0.  Ani závěrečný tlak a power-play branku, kterou by si Kelti zasloužili, nepřinesl.

Hodnocení trenéra R. Kurhajce: “Věděli jsme, že bez marodů to nebude lehké. Předvedená hra a bojovnost týmu stojí rozhodně za pochvalu a výsledek neodpovídá hernímu obrazu hry. My jsme šance neproměnili, ALPIQ ano. Soupeř byl sice lepší, ale rozhodně ne rozdílem dvou tříd, jak zavádějícím způsobem napovídá skóre.”

Střely: 42:21, Vyloučení: 2:4, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Eliáš Betlach, Jan Hrubý, Jakub Kadeřábek, Matěj Kolman, Denis Krbec, Roman Kurhajec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Nikola Šlemarová, Jiří Šlechta, Rostislav Tvaroch

SK Kelti – ročníky 2007 va. TJ KOVO Praha 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Na domácí půdě mladší žáci Keltů ročníků2007 a mladších přivítali pražské KOVO. Od začátku utkání měli mírnou územní převahu i více střel, ale nedokázali se prosazovat střelecky. V půlce první třetiny se ujali domácí hráči vedení, když akci po ose Ondra Štanc – Ríša Mathauser zakončil Ondra Tkadlec přechodem přes obranu soupeře a překonal i brankáře hostí.  Přestože Kelti drželi více míček ve třetině soupeře, skórovat se jim již nepodařilo.

Druhou třetinu Kelti začali oslabením a to přineslo do jejich hry trochu zmatků a horší organizaci hry. Soupeř toho využil a začal se více prosazovat, naštěstí ne střelecky. Kelti nepřestali bojovat a do zápasu se vrátili. Ve středním pásmu Lukáš Maňásek nahodil míček na lépe postaveného Ondru Černého, který proběhl mezi beky soupeře. Bekhendovým blafákem nedal brankáři soupeře šanci a zvýšil na 2:0.

Ve třetí třetině se držení míčku srovnávalo, ale soupeř naštěstí nedokázal vyvinout souvislý tlak. Šance měl spíše individuální a po jedné takové Jirka Staněk zachraňoval před skórováním soupeře vykopnutím míčku z brankoviště opravdu na poslední chvíli. Kelti znovu drželi míček ve třetině soupeře, kde se uvolnil David Černý, rozehrál přes Adama Endrleho na Dana Matějku, který s přispěním soupeřova obránce zvýšil na 3:0.

KOVO se nakonec gólově také prosadilo. Daniel Baško ukázal obráncům Keltů záda a snížil na 3:1. Nutno podotknout, že oba obránci Keltů pojali v tomto případě návrat do třetiny ve vycházkovém duchu. Kelti v závěru nedovolili soupeři vyvinout tlak a sami navýšili skore. Ríša Mathauser rozehrál na Adama Dejdara a jeho střelu vrátil ze vzduchu do branky produktivní Dan Matějka.

Trenér Jirka Tkadlec k utkání doplnil: “Naštěstí si kluci nechali před zápasem vysvětlit že KOVO nebude slabý soupeř, což se také potvrdilo. V naší obranné třetině jsme většinu situací jeden na jednoho vyhrávali, ale špatnou rozehrou jsme soupeře znovu pouštěli do hry. Uměli jsme podržet míček v útočném pásmu, nikdo se ale netlačí do prostoru před brankou. Tedy až na výjimku, kterou je Dan Matějka. Ten naopak své góly dává právě z tohoto prostoru.”

Branky Keltů:  5:01 Tkadlec (Štanc, Mathauser) – 1:0,  19:09 Černý O. (Maňásek) – 2:0,  26:47 Matějka (Endrle,Černý D.) – 3:0,   34:22 Matějka (Dejdar, Mathauser) – 4:1
Střely na branku: 24:15 (7:2, 11:8, 6:5),  Přesilovky: 3:3, Využití: 0:0

Sestava Keltů: Dominik Mašek, Jiří Staněk– Ondřej Tkadlec, Lukáš Maňásek, Adam Dejdar, David Černý, Jaroslav Smejkal, Martin Hipča – Martin Hasal, Ondřej Černý, Vojtěch Macák, Adam Endrle, Tereza Vaculíková, Daniel Matějka, Matěj Hrachovina, Richard Mathauser, Martin Hasal, Štanc Ondřej