Mladší žáci odstartovali sezonu vzájemným utkáním. Starší byli efektivnější a zvítězili!

Do nové hokejbalové sezóny vstoupily v neděli vpodvečer oba celky kategorie mladších žáků. Na domácím hřišti, před velmi slušnou diváckou návštěvou, došlo na vzájemný duel mezi hráči ročníku 2007 a hráči mladšího ročníku 2008. Oba týmy pak doplnili někteří hráči přípravky a dívky a bylo tak rozhodně na co koukat. V konečném účtování vyšel ze zápasu lépe zkušenější ročník 2007, který zúročil své zkušenosti.

SK Kelti – ročníky 07 vs. SK Kelti – ročníky 08  7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

Od začátku utkání bylo zřejmé, že starší Kelti 07, kteří již tuto kategorii hrají druhým rokem, budou v utkání favoritem. Pro mnoho kluků a dívek z ročníku 08 byl zápas na velkém hřišti premiérou a nutno přiznat, že s velikostí hřiště se mnozí teprve pořádně seznamovali.

Začátek utkání přinesl očekávanou převahu starších Keltů 07, ale celou první třetinu se dařilo mladšímu týmu díky dobré obraně a jistým zákrokům brankáře Maška odolávat střelecké převaze soupeře a úspěšně se bránit případným dorážkám. Navíc se sporadicky dařilo vyrážet do rychlých protiútoků. Tato taktika celkem úspěšně vycházela, až do poloviny celého zápasu, kdy skóre otevřel úspěšným samostatným nájezdem kapitán ročníku 2007 Ondřej Tkadlec.

Gól evidentně starší Kelty, jejichž hra byla v první polovině utkání poněkud rozháraná, uklidnil a začalo se hrát prakticky pouze v obranném pásmu mladších Keltů 08. Obrana mladšího ročníku byla stále více pod tlakem a od poloviny druhé třetiny už nedokázala úspěšně eliminovat sílu soupeře. Ten během necelých dvou minut vstřelil tři rychlé branky a o osudu vzájemného duelu bylo prakticky rozhodnuto.

Třetí třetina měla podobný průběh jako konec druhé třetiny. Mladší hráči ročníku 2008, ve snaze o alespoň částečnou korekci výsledku, zamíchali sestavou, ale kýžený efekt v podobě čestného úspěchu to bohužel nepřineslo. Naopak zvýšená snaha v útočném pásmu přinesla další smrtící úniky starších hráčů a hráček ročníku 2007.

Komentář trenéra ročníku 2008 Honzy Maška: “Konečný výsledek skončil “jednoznačně” 7:0 pro starší Kelty. Zápas byl atraktivní a i přes poněkud nelichotivě vypadající výsledek rozhodně nebyl pro starší Kelty úplně jednoduchý. Nutno podotknout, že mladšímu týmu 08 chybělo vlivem nemocí a zranění několik hráčů a hráček, a pokud v sezóně dojde ještě na vzájemný duel a tým 08 bude kompletní, může se jednat o mnohem vyrovnanější partii!”

Komentář trenéra ročníku 2007 Jirky Tkadlece: “Hra nebyla tak jednoznačná jako skóre. Mladší ročníky 08 nezačaly nijak ustrašeně a sedmičkám to především v obranně dokázali hodně znepříjemňovat. Směrem dopředu už to takové nebylo. Tam zužitkovali svoje zkušenosti a fyzické přednosti 07. Přestože se někteří z 07 na můj vkus příliš často pouštěli do individuálních akcí,  tak kombinace byla jedním z rozdílů na misce vah. Noví hráči a hráčky týmu 07 rozhodně nepropadli.”

Branky a nahrávky:  21:59 Ondřej Tkadlec  (Jiří Šlechta), 21:43 Ondřej Černý, 21:54 Ondřej Černý, 23:12 Vojtěch Hubinger (Jakub Urban), 26:41 Tereza Vaculíková (Ondřej Černý, Vojtěch Macák), 27:49 Tereza Vaculíková (Vojtěch Macák), 34:07 Ondřej Tkadlec (Jiří Šlechta)

Střely na branku: 32:22 (7:6, 13:11, 12:5), Vyloučení: 2:2,  Přesilovky: 2:2, Využití 0:0, Br.v oslabení 1:0

Sestava Keltů – ročníku 07: Matěj Hrachovina (od 18.min Jiří Staněk) – Jiří Šlechta, Adam Dejdar, Martin Hipča, Natálie Faitová, Richard Mathauser, Jan Zaspal, Eliška Hloušková, Ondřej Tkadlec, Daniel Matějka, Vojtěch Macák, Ondřej Černý, Terezie Vaculíková, Vojtěch Hubinger, Jakub Urban, Sára Makovská

Sestava Keltů – ročníku 08: Dominik Mašek (od 18. minuty Matěj Vicka) – David Černý, Lukáš Maňásek, Anna Kaplanová, Viktorie Kroupová, Patrik Jílek, Jaroslav Smejkal, Jáchym Fučík, Marek Rýdl, Lukáš Šafra, Ondřej Štanc, Nicolas Abrahám, Filip Šmíd, Martin Hasal, Běla Kupková