Mladší žáci poraženi Kladnem. Ti mladší navíc neúspěšní i s Kovem.

Mladší žáci neprožili v uplynulých několika dnech výsledkově úplne optimistické období. Starší “06ky” si to rozdaly v Berouně s Kladnem a krásnou dramatickou gólovou přestřelku prohrály 6:7, když soupeř vstřelil rozhodující gól necelé dvě minuty před koncem. Mladší “07ky” hrály s Kovem na Palmovce a ALPIQem na Kladně. Zatímco s Kovem byli Kelti herně lepší, střelecky dominoval soupeř a zvítězil těsně 3:2, s Kladnem to byla jiná písnička. Favorita sice dvě třetiny dobře bránili, v poslední části ale domácí hráči rozhodli o jasné výhře 9:0.

SK Kelti – ročníky 06 vs. HBC ALPIQ Kladno 6:7 (0:2, 2:3, 4:2)

Kelti vstoupili do zápasu naplno, ale soupeř se ubránil jejich prvním akcím a začal se prosazovat ve svém útočném pásmu. Střílel z každé pozice a už v šesté minutě přehodil Kurhajce nejmenší hráč Alpiqu Paták po nedůrazu před brankou. V první třetině soupeř nepustil Kelty v podstatě ke slovu a počet střel byl 2:12 pro Kladno! Navíc na konci první části zvýšil Jedelský po nahrávce Vely na 0:2.

O přestávce domácí přeskupili řady a ve druhé třetině vyrovnali hru. A přineslo to i ovoce. V 19. minutě se prosadil Šlechta po nahrávce Žežulky. ALPIQ ale odpověděl vzápětí a odskočil na 1:3. Ale slovo si vzal Krbec a po nahrávce Žežulky opět snížil na rozdíl jedné branky. Bohužel hned z další akce prostřelil Vela, po akci Jedelského, Kurhajce a po dalším nedůrazu a  stejné spolupráci se prosadil znovu Vela. Strany si týmy měnily za stavu 2:5 pro Kladno.

Třetí třetinu Kelti začali s chutí a hned v druhé minutě Šlechta, po nahrávce Tvarocha, snížil na 3:5. A za další minutu bylo ještě veseleji. Šlechta po spolupráci s Krbcem prostřelil Štěpánka a přiživil naději na zvrat snížením na 4:5. Dobře hrající Jedelský přesnou střelou opět dal Kladnu dvoubrankové vedení a posunul skóre na 4:6. Kelti přestáli přesilovou hru soupeře a udeřili. Šlechta podržel míček v rohu a rozehrál na Tvarocha, který se vrátil z trestné lavice. Obránce Keltů neváhal, vystřelil na branku a neposedný míček skočil v síti. A nebylo vše u konce. Obránce Hrubý po chybě ALPIQu v útočném pásmu vyslal do úniku Šlechtu, ten však trefil pouze tyčku. Dorovnání skóre přišlo až ve 31. minutě. Havel vybojoval míček před soupeřovou brankou a srovnal na 6:6! Navíc další únik neproměnil Šlechta.

Bohužel ve 35. minutě Kelti chybovali a po špatné rozehrávce nabídli Daníčkovi střeleckou pozici mezi kruhy a kladenský odchovanec prostřelil Kurhajce posedmé. Trenéři Keltů si vzali time out, odvolali brankáře, ale vyrovnat se už hráčům nepodařilo.

Hodnocení trenéra Kurhajce: “Motivovat Kelty proti Kladnu není potřeba, ale konečně jsme měli kompletní kádr a tak jsme chtěli vybojovat vítězství. Soupeř nám po naší první akci moc nedovolil a tak první třetina patřila ALPIQu. Vyrovnali jsme hru a i střelbu, jen skóre jsme pořád dotahovali. Fanoušci hnali Kelty do útoku a podařilo se nám v závěru srovnat skóre. Ve chvíli, kdy Kelti chtěli vstřelit vítězný gól, bohužel špatně rozehráli a Kladno dalo vítěznou branku. Děkuji klukům za bojovnost a víru ve vítězství. Dát ALPIQu šest gólů a nevyhrát je prostě škoda.”

Vyloučení: 1:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku:  24:29

Sestava Keltů: Roman Kurhajec – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Ondřej Janda, Matěj Kolman, Ondřej Koudela, Denis Krbec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Bohdan Schmied, Maxmilián Souba, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka, Jiří Šlechta, Filip Šmíd, Lukáš Šafra

TJ KOVO Praha vs. SK Kelti – ročníky 2007 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

V neděli jely ročníky 2007  k dalšímu utkání na Palmovku, kde je čekal soupeř ze spodní části tabulky TJ KOVO. Předpoklady k dalšímu vítězství se však díky houževnatému výkonu soupeře nenaplnily. První třetina nevypadala ze strany Keltů špatně. Soupeře většinou drželi v jeho obranné třetině. Z výrazné střelecké převahy však vytěžili pouze jeden gól a to ještě díky obráncům, kdy zavezli míček do obranné třetiny soupeře, Adam Dejdar přihrál lépe postavenému Davidu Černému a ten střelou takřka od modré prostřelil brankáře domácích.

Ve druhé třetině soupeř zvedl hlavu a utkání bylo herně a střelecky srovnané. Jelikož se však gólově nikdo neprosadil, Kelti stále vedli. Ve třetí třetině opět Kelti obléhali branku soupeře. Ten však hrozil z úniků. Nejprve dvěma slepenými góly ve 26. minutě strhl vedení na svou stranu a ve 33. minutě dokonce zvýšil na 3:1. Vzápětí soupeř Keltům nabídl šanci ke snížení, když v úniku podrazil Ondru Tkadlece, ten však sólový nájezd neproměnil. Kelti nehráli ustrašeně, pořád bojovali, ale přes houževnatou obrannu soupeře se podařilo skórovat pouze jednou, v přesilovce. V čase 33:42 Ondřej Tkadlec vybojoval míček a bekhendovým nahozením dostal míček za záda soupeře. Minutu před koncem, po oddechovém času, Kelti odvolali brankáře a útočná šestice se usadila ve třetině soupeře. Tlakem jej sice donutila faulovat, ale gól se nakonec vstřelit nepodařilo.

Komentáře trenéra J. Černého: “Tak takhle nějak si představuji “zápas blbec” 🙂 Přes spoustu omluvenek, které přišly z nejrůznějších důvodů, jsme z mého pohledu odehráli rozhodně lepší zápas než před týdnem proti Ústí. Ti, kteří brzy ráno na Palmovku nakonec přijeli, zápas odmakali a v některých případech mě i příjemně překvapili. Soupeř ovšem už rozhodně není tím otlounkánkem z minulé sezony. I když byl většinu zápasu pod tlakem, srdnatě bránil, znepříjemňoval nám koncovku, výborně mu zachytal gólman a trpělivě čekal na chyby. Tři bohužel ve třetí třetině přišly a zejména dvě lacině inkasované branky ostře kontrastovaly s naší dřinou v útočné třetině. Kluci zápas nezabalili a vypracovali si ještě tři vyložené šance na vyrovnání, bohužel v koncovce už příliš promluvila nervozita. Takže z hrušky dolů a zase hurá do práce…:-)”
Jirka Tkadlec dodává: “Nemá smysl dále něco doplňovat nebo hodnotit, snad jen na dokreslení komentář trenéra domácích po zápase – “dnes jsme měli více štěstí”.

Branky Keltů: 6:20 Černý David, Dejdar Adam, 33:42 Tkadlec Ondřej

Přesilovky: 1:5, Využití: 0:1, Střely na branku: 19:33 (4:14, 7:7, 8:12)

Sestava Keltů: Matěj Hrachovina – David Černý, Jan Zaspal, Jakub Urban, Adam Dejdar, Martin Hipča – Ondřej Černý, Ondřej Tkadlec, Lukáš Maňásek, Vojtěch Macák, Ondřej Štanc, Daniel Matějka

HBC ALPIQ Kladno vs. SK Kelti – ročníky 07 9:0 (1:0, 2:0, 6:0)

Domácí od začátku potvrzovali své kvality především v ofenzivní činnosti. Kelti sice tahali za kratší konec, ale dobrým pohybem a rychlým přístupem k hráčům soupeři narušovali rozehrávku a moc jej nepouštěli do střel. Výsledkem byl přijatený stav 1:0 po první třetině. Prosadil se jjen Daníček střelou z dálky, ale Dominik Mašek to měl v této situaci a proti slunci hodně těžké.

Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil. Na obou stranách se navýšil počet střel, branky ale stříleli jen domácí. V patnácté minutě kapitán Rod zvýšil. V 18. minutě Kelti hráli přesilovku, ve třetině soupeře ztratili míček a Jelínek poslal nahrávkou Daníčka za obranu Keltů. Útočný klenot Kladna se v sólovém nájezdu nemýlil a zvýšil na 3:0.

Ve třetí třetině Keltům docházely síly a bez toho se kvalitnímu soupeři typu Kladna vzdorovat nedá. Kelti tak soupeře nedokázali dobře obsazovat a kombinačně se domácí dostávali až příliš blízko k brance berounských. Zde se projevila asi největší slabina úterní hry Keltů – obsazování a důsledné bránění prostoru před brankářem. Soupeř toho náležitě využil a postupně Paták, Henke, dvakrát Jedelský a Jelínek trestali právě z tohoto prostoru. Výsledek 9:0 stanoil Daníček, který střelou zpoza modré čáry překvapil v brance střídajícího Matěje Hrachovinu.

Hodnocení trenéra J. Černého: “Dnes se mi poprvé stalo, že po prohře 0:9 jsem docela spokojen s tím, jak se tým prezentoval. Kluci odvedli dvě třetiny velmi zodpovědného výkonu na hranici svých aktuálních možností a 0:3 v té chvílil bylo nad očekávání. Bohužel ve třetí části nám trochu “došlo” a dostali jsme čtyři góly z prostoru kolem branky, kde máme opravdu velké “rezervy”. Dneska ale kluci sklidili po zápase zasloužený potlesk fanoušků.”

Hodnocení trenéra J. Tkadlece: “Z mého pohledu dvě třetiny super přístup Keltů. Věděli s kým mají tu čest, ale přesto neustále soupeře napadali a chodili si pro míčky. Třetí třetina už z různých důvodů taková nebyla, celkově však Kelti zanechali opravdu dobrý dojem. A přesto, že se gólově neprosadili, soupeře také dokázali potrápit v jeho třetině a pár šancí si vytvořili.”

Přesilovky: 3:2, Využití 1:0, Branky v oslabení: 1:0, Střely na branku: 19:8 (4:1, 7:4, 8:3)

Sestava Keltů: Dominik  Mašek  (od 31. minuty Matěj Hrachovina ) – David Černý, Jakub Urban, Adam Dejdar, Martin Hipča, Richard Mathauser, Jaroslav Smejkal – Ondřej Černý, Ondřej Tkadlec, Lukáš Maňásek, Vojtěch Macák, Ondřej Štanc, Daniel Matějka, František Koller, Martin Hasal