Mladší žáci shodně vítězně!

Oba celky mladších žáků si v neděli dopoledne připsaly po výhře. Starší ročníky vážily dlouhou cestu do Ústí nad Labem, kde houževnatou Elbu nakonec přetalčili 5:2. Papírově snazší situaci měli mladší ročníky, které přivítaly pražského nováčka Ďábly. Neponechaly nic náhodě a soupeře jasně přehrály s celkovým skóre 12:1.

ELBA DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti – ročníky 2006   2:5 (0:2,1:1,1:2)

Hned v prvním střídání Denis Krbec po samostatné akci zpoza brány, a s přispěním obránce, vstřeli branku a udal směr zápasu. Kelti tlačili soupeře, ale střely si mezi tyčky cestu nenacházely. Na druhou branku si hosté počkali do deváté minuty, kdy Jan Hrubý vyslal do úniku Vojtěcha Šlechtu a ten se nemýlil.

To bylo na dlouhou dobu vše. Až ve 21. minutě vyslala Nikola Šlemarová do brejku Denise Krbce, který nedal gólmanovi šanci.  Soupeř Kelty ve druhé třetině přestřílel 7:5 a dokázal snížit na jednobrankový rozdíl! Po chybě Romana Kurhajce, který špatně vyhodnotil situaci, byl David Kučera první u míčku vstřelil snižující branku. Elba stáhla sestavu na dva útoky a tlačila se do zakončení. Šance soupeře Roman Kurhajec pochytal, ale ve 29. minutě dokázal protlačit Nikolas Mejstřík zpoza branky míček k tyči a snížil na 2:3.

Jenže slovo si opět vzal Denis Krbec, který půl minuty na to proměnil svůj únik a dal spoluhráčům klid na hokejky. Dvě minuty před koncem na červené čáře vybojoval míček Jirka Šlechta, zavezl jej do pásma, nahrál přesně bratrovi Vojtovi, který z rohu přesnou přihrávkou vybídl Alberta Mühlfelda ke střele, ale ten netrefil branku. O minutu později však svoji předchozí minelu napravil. Vojta poslal Alberta do samostatného úniku a přesnou střelou do šibenice uzavřel skóre na 2:5.

Hodnocení trenéra Romana Kurhajce: “Od první vteřiny bylo vidět, že Kelti lépe kombinovali a tlačili se do branky. Domácí zblokovali spoustu střel a přihrávek. Dali jsme domácím po individuálních chybách šanci, ale dnes kapitán Denis Krbec vyčníval nad všechny hráče na hřišti a domácí hráči měli co dělat aby jej uhlídali. Zbytek mužstva si vzal příklad z kapitána a kombinoval po celé utkání.”

Střely: 17:21, Vyloučení: 2:2, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Roman Kurhajec – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Matěj Kolman, Ondřej Koudela, Denis Krbec, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Jiří Šlechta, Vojtěch Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka

SK Kelti – ročníky 2007 vs. SK Ďáblové Praha 12:1 (3:0, 6:0, 3:1)

V posledním letošním domácím utkání přivítaly mladší žáci ročníků 2007 a mladší soupeře z konce tabulky – SK Ďáblové Praha.
Kelti začali ve svižném tempu a v šesté minutě po brankách Františka Kollera, Ondry Tkadlece a Ondry Černého vedli 3:0. I zbytek třetiny Kelti stále obléhali branku soupeře, ale asi pod falešnou vidinou snadného vítězství vnesli do hry nedisciplinovatost, zmatek a gólově se již neprosadili.

Ve druhé třetině Kelti soupeřova brankáře zasypali sprškou 27 střel a snad stejně tolik jich poslali nad branku. Skóre se měnilo celkem šestkrát. Ondřej Tkadlec dovršil hattrick a jednu branku navrch ještě přidal, Fanda Koller a Ondra Černý rovněž navýšili svůj brankový příděl a prosadil se i střelec Dan Matějka.

Ve třetí třetině musel občas zasáhnout i gólman Jirka Staněk, ale jednalo se o ojedinělé akce. Skóre navýšili přípravkáři, když nahrávku Kollera proměnil Martin Hasal 10:0. Soupeři se po chvíli podařilo z úniku snížit na 10:1,  Kelti však skóre do konce třetiny ještě navýšili. Nejprve mířil přesně Jakub Urban a poslední gól přidal Jarda “Dubák” Smejkal po nahrávce Vojty Macáka.

Trenér Jirka Tkadlec utkání hodnotil: “Potkaly se dva týmy, které ve svých řadách mají přípravkáře a mladší ročníky a spíše sbírají zkušenosti. Kelti jsou však o něco dál. Přes pár hluhých míst se tam objevila kombinace a přihrávka, ale vzhledem k tomu, že nás soupeř nedostal pod tlak nerad bych to více hodnotil. U Ďáblů bylo sympatické, že ač po celý zápas tahali za kratší konec, snažili se až do samotného závěru.”

A kolega Jirka Černý jej doplnil: “Zaznamenali jsme vysokou výhru a vylepšili si skóre, máme v listině střelců několik nových jmen, měli jsme možnost k významnější rotaci pozic a místy viděli i pěkné kombinace – to jsou pozitiva. Přesto musím říct, že minulý týden po utkání s Rebelem jsem měl z našeho výkonu lepší pocit. Tenhle zápas nám ukázal, že i když kluci mají na některé činnosti významně víc času, provedení se příliš nemění, někdy je bez tlaku dokonce ještě horší. Typickou ukázkou byla střelba. Ještě že máme dobře nainstalované sítě za brankou. Zkrátka, těšíme se na tréninky a další zlepšování. Prostoru je spousta…”

Střely na branku: 60:7 (17:1, 27:2,16:4), vyloučení: 1:0, přesilovky: 6:1, využití: 0:0, v oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Jiří Staněk – Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Adam Dejdar, David Černý, Lukáš Maňásek – Vojtěch Macák,Ondřej Tkadlec, Ondřej Štanc, Dan Matějka, Ondřej Černý, Matěj Hrachovina, František Koller, Richard Mathauser, Martin Hasal