Mladší žáci vítězně!

Mladší žáci Keltů opět bojovali na dvou frontách, tentokráte shodně na hřištích v Praze 8. V ranním duelu byly na Palmovce úspěšné ročníky 2008, které nedaly příliš šancí celku Prosek Moles. Odpolední duel hráčů a hráček týmu ročníků 2007 byla už jiná kávička. Rebelové hodně kousali a Kelti zvítězili těsně 2:1.

SK Rebel Praha vs. Kelti 2008 – ročníky 07 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Ke druhému venkovnímu utkání vyrazily ročníky 2007 do Čimic, kde je očekával těžký zápas. Kelti se od začátku ujali role mírného favorita a soupeře přehrávali, ale bylo to spíše o individuálních výkonech než o kolektivní kombinační hře. Z toho také vyplývala žalostná koncovka. Předvedenou hrou Keltů se domácí brankář nenechal zaskočit a do vedení se dostali hosté až gólem Terezy Vaculíková, po spolupráci celé třetí útočné řady.  Spíše než o hezký gól se jednalo o odměnu za poctivý přístup k utkání.

Houževnatě bojujícímu soupeři Kelti chybami v obraně a pomalým napadaním ukázali, že poctivým přístupem všech hráčů mohou utkání zvrátit. Rebelové ve druhé části začali hodně dotírat na keltskou branku. Kelti najednou nebyli lepším týmem. Naštěstí hře Rebelů, stejně jako Keltů, chyběla efektivita v zakončení. Změna skóre opravdu visela ve vzduchu, ale Hrachovina v brance Keltů se zaskočit nenechal či při něm v několika případech stáli všichni svatí.  A byli to Kelti, komu se podařilo opět skórovat. Střelecky dobře disponovaný Vojta Hubinger zakončil důrazně jednu nepříliš povedenou akci prvního útoku a Kelti se mohli radovat z dvoubrankového vedení. V závěru druhé části přišlo několik správně posouzených vyloučení, ale oslabení Kelti zvládli snad lépe než hru 5 na 5.

Třetí třetina byla asi nejvyrovnanější z celého utkání. Rebelům se sice podařilo snížit chytrým zakončením zpoza branky, ale střel a šancí ubývalo na obou stranách. V závěrečné power-play Rebelů Kelti změnu skóre již nepřipustili.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Před zápasem jsme se snažili hráčům vysvětlit, že žádný soupeř není tak slabý, aby se porazil sám. Vždy je potřeba poctivý přístup a nic nevypustit. Bohužel to chvílemi vypadalo, že Kelti hrají pouze to, před čím je trenéři varovali. Je potřeba se naučit nastupovat do utkání, ve kterém jsme v roli favorita, s respektem a pokorou a snažit se tuto roli potvrdit. Nálepka favorita bývá ošidná a sama o sobě zápas nevyhraje. Utkání se zařadilo mezi ty herně méně povedené, i taková občas přijdou. Body si Kelti odvezli všechny a pokud si také odvezli ponaučení, jak přistupovat k zápasu, pak by to mohl být pozitivní krok pro jejich další vývoj.”

Branky Keltů: 11:41 Tereza Vaculíková (Richard Mathauser, Sára Makovská) – 0:1, 18:59 Vojta Hubinger – 0:2

Střely na branku: 24:24 (6:12, 12:7, 6:5) Vyloučení: 1:5 Přesilovky: 1:5, Využití 0:0, Branky v oslabení 0:0

Sestava Keltů 07: Matěj Hrachovina(Kateřina Koudelová) –  Adam Dejdar, Jiří Staněk, Martin Hipča, Bára Hájková, Richard Mathauser, Josefa Bilasová, Jakub Urban, Jiří Šlechta, Vojtěch Hubinger, Ondřej Tkadlec, Ondřej Černý, Terezie Vaculíková, Sára Makovská, Daniel Matějka, Štěpán Babka, Vojtěch Macák

SHM Prosek Moles vs. SK Kelti 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)

Služebně méně zkušený tým mladších žáků ročníku 2008 vyrazil v neděli v brzkých ranních hodinách ke svému dalšímu zápasu do Prahy na Palmovku. Soupeřem mladých Keltů byl tým Prosek Moles, který stejně jako Kelti ještě nedokázal v soutěži bodovat. Jednalo se tedy o souboj dvou posledních celků průběžné tabulky.

Začátek utkání byl z obou stran velmi nervózní a oba celky se potýkaly s velkou nepřesností jak v rozehrávce, tak v zakončení. Až do sedmé minuty první třetiny byl zápas prakticky vyrovnaný, ale následně se podařilo Keltům dostat vybojovaný míček do soupeřovy branky a to vneslo na jejich hokejky větší klid. Svůj náskok ještě do konce první třetiny navýšili na rozdíl dvou gólů.

Po změně stran se aktivita hostujícího celku zvyšovala a před brankou domácích Krtků se hrálo praktiky nepřetržitě. Přes mnoho šancí se projevila největší slabina ročníku 2008, kterou je slabá koncovka. Mladí Kelti sice vstřelili další tři góly, nicméně šancí bylo na více než dvojnásobný počet zásahů. Přehnaná snaha často končila zbytečným vyloučením a nepřesnostmi v rozehrávce. Ve třetí třetině se soupeř soustředil hlavně na obranu, o zajímavé příležitosti tedy nebyla nouze. Hostům se podařila vstřelit již jen jediná branka, respektive dvě, ale ta druhá byla dosažena tak přesnou střelou, že ji neviděl ani hlavní rozhodčí, a proto ji k nevoli střelce neuznal. Pochvalu si však  zaslouží celý tým za svoji bojovnost a chuť se o výsledek poprat.

Sestava Keltů 08: Matěj Vicka – Nikola Šlemarová, David Bohun, Patrik Jílek, Jaroslav Smejkal, Běla Kupková, Dominik Mašek – David Černý, Ondřej Štanc, Matyáš Lhotka, Jáchym Fučík, Lukáš Šafra, Lukáš Maňásek, Martin Hasal, František Koller