Nedáš gól, nevyhraješ! Chlumec si z Berouna odvezl tři body.

Ani třetí zápas jara Keltům nevyšel. Na berounský plast přicestovaly “Vrtačky” z Chlumce nad Cidlinou a po velmi dobrém výkony, podpořeném výborně chytajícím Šupíkem, z Berouna odjely se třemi body. Zápas, kde nebyla nouze o pohledné akce, řadu gólovek ale i šarvátek skončil pro Kelty porážkou, která znamená bodovou ztrátu, jenž bude citelně chybět v konečném účtování soutěže. Keltům nezbývá než se oklepat a v dalších utkáních co nejvíce bodovat.

První minuty v režii Keltů

Od úvodního vhazování bylo cítit, že oba celky hrají důležité utkání. Hosté, kteří okupují chvost tabulky, hrají o záchranu, Kelti zase o play-off. Domácí se po úvodním oťukávání dostali do několika slibných střeleckých možností, ale Šupík byl bezchybný. Chlumec se osměloval pozvolna, několikrát otestoval Oplta, a ve druhé polovině první třetiny zaťal drápky.

Chlumec na konci první periody udeřil

Z nenápadné akce, zakončené střelou Šandy, kterou Oplt vyrazil nad sebe, se vyklubala zkraje 11. minuty úvodní branka utkání. Mladý brankář Keltů míček vyrazil tak šikovně, že mu padající list přistál za zády. O minutu později se Keltům dýchalo ještě hůře. Domácí mladík Matys v obrovské šanci mezi kruhy netrefil, hosté se dostali do rychlého kontru a situaci dva na jednoho vyřešili na jedničku. Zakončení Malého znamenalo vedení Chlumce 0:2.

Nervózní druhá třetina

Už ke konci první dějství se začalo na hřišti přiostřovat. A druhá část byla ve znamení drobných i větších potyček, zbytečných faulů a s tím spojených početních výhod. Nicméně ani jeden z brankářů neinkasoval. Opětovně se mezi kruhy, tentokrát v přesilovce, objevil Daniel Matys, který však největší šanci Keltů na vstřelení branky ve druhé části nevyužil.

Bez gólu z hole Kelta i ve třetí části. I když…

Do třetího dějství vstoupili Kelti aktivně a vypracovali si opět několik gólovek. Jenže střelecká muška byla prachmizerná. Pět minut se “Vrtačky” pouze bránily, Kelti ale nedokázali míček za Šupíka dostat. Hosté následně rychlými protiútoky a jednoduchou a účelnou hrou naleptávali hru domácích a jeden z protiútoků dokázali zužitkovat. Kozák podél mantinelu přesprintoval obránce Suka a zakončil přesnou střelou mezi betony Oplta. Ze souboje bohužel pro Kelty odešel Marek Suk s pochroumaným kolenem po pádu a zdá se, že pro něj letošní sezona předčasně skončila.

Kelti nesložili zbraně, snažili se alespoň o čestný úspěch aby mohli odměnit početné obecenstvo. Snahy o vstřelení branky však vyznívaly křečovitě. Míček se za záda Šupíka povedlo dostat ve 41. minutě Danu Matysovi, jenže branka nebyla uznána. Podobně rozhodčí rozhodli o gólu v síti Opltově a konečný výsledek utkání zněl 0:3 v neprospěch Keltů.

Branky a nahrávky: 11:02  Šanda (Masopust) – 0:1,  12:01  Malý (Horák, Marek) – 0:2,  36:58  Kozák (Skřivánek)

Vyloučení: 8:5, Přesilovky: 2:4, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 29:27 (11:11, 10:7, 8:9)

Sestava SK Kelti:  Antonín Oplt (Jan Knotek) – David Kubr, David Volf, Jiří Hrabar, Jakub Bureš, Marek Suk, Roman Šmatlák – Bohumil Gotthard, Jiří Dvořák, Ondřej Beneš, Roman Novák, Václav Urban, Daniel Matys, Marek Kohout, Tomáš Bartolen, Jakub Kříž

Sestava HBC Chlumec nad Cidlinou: Michal Šupík (Václav Kycetl) – Petr Doležal, Adam Masopust, Filip Novák, Filip Macák, Štěpán Horák, Antonín Kralovič,  Pavel Malý, Martin Kozák, Tomáš Skřivánek, Jan Skřivánek, Michal Erben, Jakub Ryba, Ladislav Šanda