post

Největší radost mi udělá pozitivní ohlas fanoušků, hráčů a trenérů, přiznává Zdeněk Günther

Tentokrát jsme se v našem rozhovorovém okénku vzdálili trochu dál od hokejky a míčku, a to do hokejbalového zákulisí. Zpovídali jsme totiž vedoucího “A” týmu, keltího Kutila Tima a člena klubového předsednictva Zdeňka Günthera. Řeč padla třeba i na to, jak to Zdeněk umí s hokejkou a oranžovým míčkem nebo na to, jak vznikl nápad vytvořit banner s klubovými fotografiemi. 


Zdeňku, společně s Václavem Koudelou se podílíte na zvelebování našeho areálu. Na jaký projekt jste nejpyšnější?

Je těžké vybrat pouze jeden konkrétní projekt.  Ať už se jedná o vymalování šaten, připravení vitrín pro poháry nebo jen pověšení nové trenérské tabule, vždy je hlavním cílem zvednout úroveň našeho hokejbalového hřiště. Radost nám dělají především pozitivní ohlasy od fanoušků, hráčů a trenérů napříč všemi kategoriemi.

 

A který byl nejnáročnější? Čtenáře musíme upozornit, že stojíte například za elektrifikací buňky, vitrínou s poháry či banneru na plotě za časomírou.

Zřejmě nejnáročnějším a nejpotřebnějším projektem, který jsme doposud zrealizovali, bylo nové osvětlení hřiště. Tady je ale potřeba zdůraznit, že hlavní úlohu měl v tomhle případě právě Vašek Koudela, kterému patří velké díky. Během na dlouhou trať byl také nedávno představený banner, jenž láká všechny kolemjdoucí k vyzkoušení hokejbalu, a jsem moc rád, že se nakonec tolik povedl.

 

Jak například vznikal právě ten banner?

I přes to, že všechny kategorie pracují s trenéry na vylepšení střelby, by si mohl úřad práce sídlící za hřištěm otevřít pobočku s prodejem hokejbalových míčků. Prvotním cílem bylo tedy na plot instalovat nějakou zábranu pro letící balónky, později přišel nápad s bannerem prezentující nejdůležitější hodnoty klubu. Velkým oříškem bylo vybrat správné fotografie, tak aby dobře reprezentovaly jednotlivá týmová pravidla.

 
Z čeho se většina projektů financuje? Většina hráčů a lidí okolo klubu neví, jak těžké je ho finančně zabezpečit. Jak těžké je, klub finančně zajistit, aby mohl fungovat?

Vystihla jsi to úplně přesně, je to těžké… Nicméně předsednictvo a celé vedení se vždy snaží najít kompromis, který neohrozí výsledek dané činnosti, ani klubovou pokladnu. Poděkování patří také naším partnerům a každému, kdo nějakou korunou nebo svým volným časem přispěje.

 

Mimo toho, že jste takový náš keltí Kutil Tim, jste i člen předsednictva SK Kelti 2008 a vedoucí mužského „A“ týmu, co tato funkce obnáší?

Snažím se v průběhu sezóny, ale i před jejím samotným začátkem, ladit termíny utkání, připravovat nejrůznější podklady, registrace hráčů a podobně. Ve zkratce by se dalo říct, že je to spíše administrativní práce. Mým úkolem je, aby se mohl Dan Matys a celý trenérský tým věnovat především samotné hře.

 

Za „Áčko“ chytá váš syn Jakub. Jak vlastně začalo vaše klubové působení? Dostal jste se ke klubu, až když za něj začal Kuba hrát, nebo jste byl součástí už předtím?

Je to trochu paradox, ale k hokejbalu mě přivedl můj starší syn. Když mi Roman Novák dal příležitost podílet se na fungování klubu, rád sem se z tribuny přesunul na střídačku.

 

V rozhovorech s brankáři se často dočtete, že když doma oznámili, že místo střílení gólů, by je radši chytali, nebyli rodiče (zejména tatínkové) nejnadšenější. Jak jste reagoval vy?

Nemyslím si, že by tatínkové neměli radost, brankář je důležitou součástí hry. V Keltech je hned několik rodičů a zároveň trenérů, kteří jsou z role brankáře u svých dětí nadšení. Já jsem do toho Kubovi příliš nemluvil a ani sem neměl příležitost, bylo to čistě jeho rozhodnutí.

 

Určitě hokejbal řešíte i mimo hřiště: Jak probíhají vaše debaty?  Jsou spíš věcné nebo to i občas „zajiskří“?

Ze začátku jsem se snažil poradit, ale brzy jsem zjistil, že to nemá moc význam. Brankářskému řemeslu příliš nerozumím, proto se snažím do chytání Kubovi nemluvit, ale někdy je to těžké. (úsměv)

 

Vezmete vy sám občas hokejku do ruky?

Možná bych to raději neměl ani zmiňovat, ale s přáteli pravidelně vyrážíme hrát florbal, ovšem na velice amatérské úrovni. S oranžovým balónkem jsem střílel jen párkrát a myslím, že jsem mému synovi v brance jednoduše zvedl sebevědomí.

 

Vraťme se zpět k provozování. Můžete nám na konec prozradit na jaká vylepšení se Kelti a Fretky mohou v areálu těšit?

Na žádost trenérů je potřeba upravit prostor za časomírou tak, aby vznikl nový prostor například pro zlepšování střelby. Kelti se také zapojili do projektu multimedializace – na hřiště tak přibude plošina a kamera pro záznam utkání.

 

Autorka: Kateřina Hrubá