post

Nejvyšší metou je doběhnout do cíle v červnu s početnějším kádrem, než máme na začátku!

Do kategorie mladších žáků se po dvou letech vrací “matador” Roman Novák. A objeví se ve velmi zajímavé dvojroli, kdy mu připadne úloha hlavního trenéra celé kategorie a bude mít na starost z lavičky jak starší a zkušenejší hráče ročníku 2007, tak mladší ročníky 2008. A aby toho nebylo málo, do týmu by měli pronikat z šikovné přípravk ynejen kluci, ale ze stále rostoucí základny týmu dívek rovněž některá děvčata. Bude to pro mladší žáky vskutku zajímavá a díky třinácti soupeřům i pestrá sezona!

 

 

 

Jaké bude složení realizačního týmu mladších žáků?

Opětovně stavíme dva celky, takže poměrně široké a dá se říci že je to jeden matador vedle druhého! Starší ročníky (2007) budou jako asistenti vést Jirkové Tkadlec a Hrachovina. Mladší (ročníky 2008) pak Jarda Smejkal s Honzou Maškem.  Nad vším bych měl bdít já ve dvojroli hlavního trenéra obou týmů mladších žáků.

 

Jaké cíle dáváte svým svěřencům na následující sezonu?

Nebudeme letos při zemi. Respektive na dně tabulky. Cílem je uhrát s oběma týmy v sezoně umístění v horní polovině soutěže, každopádně rozhodně ne za cenu toho, že bychom zapomínali na to že si hráči a hráčky svůj plast time odbydou napříč týmem spravedlivě. Samozřejmě za podmínek že budou mít řádně odtrénováno. Ale pokud se první sedmička u některého celku nepovede, svět se nezboří. Nejvyšší metou je doběhnout do cíle v červnu s početnějším kádrem, než máme na jejím začátku. A to je hlavní cíl pro nás, trenéry, připravit klukům náplň pro sezonu takovou, aby je hokejbal a sport obecně bavil.

 

Jak by měly vypadat tréninky kategorie mladších žáků? 

Tady se asi neodchýlíme od již zaběhnutého a efektivního systému. Půl hodiny mimo hřiště s atletikou či jinou pohybovou aktivitou či taktickou přípravou, hodinka na hřišti se zaměřením na individuální činnosti jednotlivců s tlakem na kreativitu hráčů a hodně her. A v pátek klasické herní tréninky se zaměřením na určité herní činnosti. Jenom bych rád připomenul, že páteční trénink není pro mladší žáky dobrovolný, což je jakýsi v minulosti vytvořený mýtus a trénink počítáme do řádné docházky!

 

Na co se v nové sezoně nejvíc těšíš? Co bude případně největší výzvou?

Já se nejvíc těším na novou zkušenost ve dvojroli hlavního trenéra obou týmů. Vzájemná derby budou o to pikantnější! Zároveň pak na tradiční progres většiny na tréninky pravidleně docházejících hráčů a trenérů! 🙂

Největší výzvou pak bude ukočírovat široký tým mladších žáků na hřišti i mimo něj a sladit týmy tak, aby fungovaly.

 

Co bys nejen svým svěřencům do nové sezony přál?

Svěřencům, nejen mým, bych chtěl popřál spoustu chuti do práce a dobré nálady. Stejně tak trenérům napříč všemi kategoriemi.