Oba týmy starších žáků poraženy favority.

Pro starší žáky začala jarní část pěkně zostra. Na oba týmy čekali favoriti soutěže a nakonec obě utkání skončila stejným gólovým rozdílem, měla obdobný obraz hry i vítěze právě v podobě soupeře Keltů. “Áčko” přivítalo v Berouně mix Rakovníka s bývalými Kojoty z Hýskova a jelikož nedokázalo vstřelit, na rozdíl od soupeře, branku, padlo 0:5. “Béčku” se proti Hostivaři gól vsítit podařilo. Jenže na šest přesných zásahů soupeře to bylo rovněž málo.

SK Kelti “A” vs. HBC Rakovník 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Družina kolem kapitánky Pangerlové vstoupila do utkání pasivněji, soupeř měl zpočátku více ze hry. Postupem času Kelti obraz hry srovnali a přestože byli hosté střelecky aktivnější, domácí nebyli na hřišti jen do počtu. Oba brankáři však téměř dvanáct minut nebyli ochotni kapitulovat. Keltům se naskytla čtyri minuty před sirénou příležitost přesilové hry a naložili s ní po svém. Chybu ve středním pásmu vystihl hostující Nistor a brejk zakončil efektním zakončením.

Jelikož se do konce první části stav nezměnil, šli do prostřední třetiny Kelti s jednobrankovým mankem. Jenže to se jim nepodařilo, přes poměrně solidní tlak a několik pěkných akcí a šancí, stáhnout. A Rakovník ve druhé půlce třetiny trestal. Nejprve využil přesilovku, když Titel nestačil na třetí dorážku Korfa, aby ve 29. minutě nezareagoval kvůli zakrytému výhledu na střelu zápěstím z modré od stejného plejera.

Cílem domácího celku do třetí části bylo vstřelit konečně gól a chytnout se. Kelti ale nehráli vůbec dobře, prospali téměř deset minut. Soupeř vstřelil dvě laciné branky a vedení 5:0 už nepustil. Nechtěným vrcholem snažení domácího celku byla přesilová hra, při které si Kelti prakticky nesáhli na míček a pouze sledovali soupeřovi protihráče. V posledních pěti minutách se sice obraz hry opět srovnal, na zvrat ale už bylo pozdě a rakovnický brankář Nistor zbylé možnosti Keltů pochytal.

Komentář trenéra R. Nováka: “Utkání se mi hodnotí obtížně.  V první řadě výborně zachytal Jirka Titel. Dvě třetiny jsme byli soupeři téměř rovnocenným partnerem. Chtěli jsme se o body poprat, vytvořili si dostatek šancí ke skórování. Bohužel jejich proměňování nás trápí v celé sezoně. Soupeř naopak nabídnuté šance využil. Ve třetí části jsme deset minut prakticky nehráli, Rakovník odskočil a zápas si pohlídal. Škoda toho výpadku. Standardní situace a přesilovky neumíme sehrát tak, jak bychom si představovali a ani jak se je snažíme učit při tréninku. Pak se nelze divit tomu, že si musíme brát time-out na to, aby si trenéři psychicky orazili…”

Sestava SK Kelti “A”: Jiří Titel – Jan Havel, Nikola Šlemarová, Matyáš Stolejda, Filip Rosický – Natálie Pangerlová, Lukáš Horel, Jan Autrata, Michal Hájek, Tomáš Beneš, Jakub Havel, Michaela Šmatláková, Jakub Němčík

HBC Hostivař vs. SK Kelti “B” 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

První zápas jara čekal “béčko” na Palmovce proti domácí Hostivaři. Kelti začali rozpačitě a domácí tým toho využil ve vedoucí branku. Kelti se začali pomalu osmělovat, ale po špatném přebrání hráčů v předbrankovém prostoru, kde šli oba obránci za branku, inkasovali podruhé. Kelty druhý políček konečně probral a začali být více nebezpeční v útočném pásmu. Z toho vytěžili kontaktní branku, když Kupec v rohu vybojoval míček, nezištně našel Darebného, který bekhendem snížil na 2:1 a uzavřel tak první třetinu.

Do druhého dějství Kelti vstoupili aktivně a hrál se vyrovnaný hokejbal. Chvilkový výpadek hostů Hostivař dokázala využít gólem na 3:1. Poslední třetina byla pro Kelty poslední možností se zápasem něco udělat. Hostivařští byli po tlaku ve svém obranném pásmu nuceni faulovat, ale přesilovky nejsou zrovna silnou stránkou týmu z Berouna.  A tak Kelti místo snížení inkasovali. Zbytek zápasu hosté nezabalili, ba naopak stupňovali tlak v útočném pásmu, ale nedokázali využít dobré střelecké příležitosti, jelikož ani samostatný útok Černého neskončil brankou. Zkušená Hostivař z brejkových situací vstřelila další dva góly a uzavřela skóre zápasu na nelichotivých 6:1.

Hodnocení trenéra O. Baleky: “Až na pár pasáží, kdy kluci ztratili koncentraci, celý zápas odmakali a bojovali. Na střely to bylo vyrovnané utkání a trenéři domácího celku Kelty chválili za zlepšený výkon oproti podzimu. Bohužel proměňování šancí a školácké chyby v obraném pásmu zapřičinily vysokou porážku. Výsledek ale rozhodně neodpovídá předvedené hře.”

Sestava SK Kelti “B”: Kupec Michal – Frolík Martin, Tkadlec Ondřej, Kadlčík Michal, Janošek Adam – Netuka Patrik, Kupec Martin, Darebný Pavel, Žežulka Matěj, Krbec Denis, Krutina Adam, Chromek Jan, Černý Ondřej, Bertoš Matej