post

Přípravka na velkém v Berouně s dvěma ročníkově dělenými týmy!

V sobotním velmi teplém počasí se v Berouně uskutečnil poslední turnaj kategorie přípravek letošní sezóny ve formátu 5+1. Domácí Kelti postavili do boje opět dva týmy, které byly tentokráte rozděleny ročníkově. Základ bílého týmu byl složen z hráčů ročníku narozených v roce 2008 a byl doplněn čtyřmi hráči minipřípravky, pro které to bylo jedno z prvních seznámení s hrou na velkém hřišti.

 

Modrý celek hodnotil trenér Jiří Tkadlec:
“S  Rakovníkem jsme zvítězili 3:0, když jsme po celé utkání měli územní převahu a více šancí, ale pro výhru jsme si došli až rychlými brejky po nahození míčku za obránce soupeře.
V souboji s bílým celkem jsme měli rychlý nástup do utkání a dostalij sme se snadno k vedení 4:0, když se projevila větší herní zkušenost modrých. Bílý tým se následně začal dostávat více do hry a přes určitý fyzický handicap ukázal svoji perspektivu a vstřelil dva góly.
V úmorném vedru a po delší přestávce stál v cestě Most a nám proti kvalitnímu soupeři chyběl lepší pohyb po hřišti a tak jsme tahali za kratší konec. Soupeř se ujal vedení, které naštěstí nedokázal navýšit. Přestože jsme si v závěru zápasu pár šancí vytvořili, proměnit jsme dokázali až tu poslední pár vteřin před koncem a srovnali na 1:1.
Duel s Rebely byl ve znamení lepšího začátku, i když ke spokojenosti bylo také daleko. Vedení 1:0 jsme rychle prohospodařili, ač jsme nebyli horší soupeř se ujal vedení 2:1.  K obratu tentokrát zavelela druhá pětka po spolupráci před soupeřovou brankou. A po chvíli jsme si vzali vedení zpět a zvítězili 3:2.
Vzhledem k počasí se jednalo o náročný turnaj, síly ubývaly, běhat se chtělo čím dál méně. Tým  táhli zkušenější hráči, ale ostatní nebyli jen do počtu a dívčí posily svými výkony do týmu dobře zapadly. Při skóre 13:5 a ztráty jediného bodu dosáhli modří v součtu nejlepších výsledků ze zúčastněných týmů. Snad mi toto závěrečné zhodnocení na svazu prominou…”
Sestava modrého týmu: Matěj Hrachovina, Jiří Staněk – Ondřej Tkadlec, Ondřej Černý,  Jakub Urban, Lukáš Šafra, Terezie Vaculíková, Nikola Šlemarová, Marek Rýdl, Adam Dejdar, Adam Endrle, Ondřej Boťcha

 

 

Utkání bílého týmu zhodnotil trenér Jan Mašek: 

“První zápas sehrál bílý tým s celkem SK Rebel Praha a hned v úvodu zaplatil za svou nezkušenost a rychle inkasoval gól. Postupně se hra vyrovnala a po bezgólové druhé třetině se podařilo Keltům ve třetí třetině využít přesilovou hru a upravit skóre na konečnou remízu 1:1.

Druhý zápas měl sehrát bílý tým s celkem z Nového Strašecí, ale jelikož soupeř k utkání nedorazil, došlo na vzájemný duel s modrým týmem Keltů. Tady šlo o jednoznačnou záležitost zkušenějších hráčů modrého týmu a konečný výsledek vyzněl jednoznačně pro modrý tým v poměru 6:2.

 

Dalším soupeřem bílého týmu byli hráči Rakovníku. Zápas byl překvapivě vyrovnaný a i přes mírnou převahu hostujícího týmu se dlouho dařilo jej držet otevřený. Rozhodla jedna povedená akce soupeře, která skončila smolným gólem a Kelti prohráli zápas v poměru 1:0.

Posledním soupeřem bílého týmu byl hokejbalový tým Mostu, který do Berouna přivezl velmi kvalitní výběr. Bohužel od začátku zápasu bylo jasné, že Kelti na tohoto soupeře nestačí především pohybem. Výsledkem bylo mnoho pohledných akcí soupeře vesměs zakončených gólem v síti domácích. Hráči i trenéři uvítali konec tohoto zápasu, který skončil jednoznačným výsledkem 7:0 pro hokejbalisty z Mostu.

 

Hráči bílého týmu Keltů sice nezklamali, ale také se ukázalo, že na trenéry bude pro příští sezónu čekat hodně práce…”

 

Sestava bílého týmu: Dominik Mašek, Matěj Vicka – Jaroslav Smejkal, David Štanc, David Černý, Jáchym Fučík, Matyáš Lhotka, Lukáš Maňásek, František Koller, Filip Šmíd, Filip Štolc, Martin Hasal