Přípravka odehrála turnaj 5+1, soupeřem byla pražská Hostivař

V Berouně se v sobotu dopoledne uskutečnil turnaj přípravek, poprvé v sezoně ve formátu 5+1. A pro mnoho hráčů a hráček se jednalo o zápasovou premiéru na velkém hřišti. Snahou trenérů bylo postavit dva vyrovnané týmy napříč celým spektrem ročníků 2008 a 2009 a závěrečné vzájemné utkání bílých s modrými spravedlivé dělení potvrdilo. Do Berouna shodou mnoha okolností zavítala přípravka HBC Hostivař, která měla týmy rozděleny jinak. A tak si mohli Kelti zkusit jak hru v obraně se silnějším celkem soupeře, tak útočnou činnost s mladším týmem.

Modrý tým Keltů nastoupil v prvním utkání proti týmu Hostivaře B. Utkání bylo velmi vyrovnané a ve vedení se mužstva pravidelně střídala. Zápas na konec skončil zaslouženou remízou v poměru 5:5. Zvláštní pochvalu zaslouží za výkon v tomto zápase Jiří Šlechta, kterému se podařilo vstřelit hattrick.

Ve druhém zápasu se modrý tým utkal s druhým výběrem Hostivaře. Od začátku zápasu bylo patrné, že soupeř přivezl velmi kvalitní výběr, který předváděl hokejbal nadprůměrné úrovně pro tuto věkovou kategorii. Kelti sice po dvou třetinách prohrávali 5:0, ale ve třetí třetině se jim podařilo snížit na rozdíl dvou gólů. Bohužel to bylo ze strany domácích maximum – přijatelný výsledek se udržet nepodařilo, a po individuálních chybách a třech rychlých gólech skončil na konec zápas v poměru 8:3 pro hráče Hostivaře.

Posledním zápasem bylo vzájemné derby s bílým týmem Keltů. Modrý tým do něj vstoupil nešťastně a hned první akce soupeře skončila gólem. Naštěstí se hráči modrého týmu rychle vzpamatovali a třemi góly zápas otočili. Nicméně s přibývajícím časem se stále více projevovala větší útočná síla bílého týmu, který získával větší herní jistotu. Na konec bílý tým v tomto utkání zvítězil v poměru 6:3.

Turnaj za modrý tým hodnotil trenér Honza Mašek: “Modrý tým na turnaji nepředvedl špatný výkon, ale bohužel občas zapomínal, že obrana na velkém hřišti je opravdu něco jiného, než hra v jedné třetině. Obránci se příliš často nechali unést útočnou aktivitou, a oba brankáře dostávali do těžko řešitelných situací. Na jaře při dalším turnaji v tomto formátu to bude určitě lepší.”

Sestava modrého týmu Keltů: Mašek Dominik, Kufa Petr, Černý David, Maňásek Lukáš, Abrahám Nicolas, Lhotka Matyáš, Šlechta Jiří, Šmíd Filip, Dolejš Jakub, Ševčík František, Štolz Filip, Biskup Matej, Faitová Natálie, Hloušková Eliška, Bilasová Jozefa

Bílí Kelti a Fretky nastoupili hned v prvním utkání proti silnější Hostivaři. A než se rozkoukali, prohrávali 0:5. Poté trenéři drobet přeskládali sestavu a ve zbylých dvou třetinách už byl výkon o poznání lepší. Především v obranné fázi hry. Nicméně dalších šest branek za záda Matěje Vicky padlo, protože hráči a hráčky nebyli schopni správně pokrývat nebezpečný prostor a hráče soupeře mezi kruhy a před brankovištěm.

Ve druhém klání narazil bílý celek na “mladší” Hostivař, lehce posílenou o hráče soupeře z druhého celku. A právě ti dokázali opticky i herně dorovnat utkání a tak se přetahovaná, kdy Kelti vždy o jednu či dvě branky odskočili a soupeř pravidelně snižoval, hrála až do konce. Celkem padlo dvanáct branek a spokojenější v konečném účtování byli domácí hráči po výhře 8:4.

Sestava oproti předchozímu utkání doznala mnoha změn, které většinou vedli k lepším výkonům Keltů i Fretek.

A v obdobném složení šli Kelti i do závěrečného derby s modrým celkem. Po první třetině vedl modrý celek, který byl lepší v zakončení, ve zbytku utkání ale převzali střelecké otěže bílí Kelti a zvítězili (viz předchozí komentář Honzy Maška).

Komentář trenéra Romana Nováka: “Celý turnaj měl z naší pozitivní průběh a vývoj. Od špatného vstupu s Hostivaří, kdy jsme asi ještě spali a se soupeřem nedrželi krok především v bojovnosti a chuti se poprat, po zlepšení ve druhém utkání až po obrat v derby. Hráči i hráčky si vyzkoušeli co obnáší běžecky náročnější hra na velké hřiště a nikdo vyloženě nezklamal. Každý měl slabší i silnější chvilku. I když nerad vyzdvyhuji jednotlivců, v tomto turnaji nešlo přehlédnout výkon Fandy Kollera, který svojí bojovností a nasazením ukazoval ostatním, jak má vypadat hokejbal v přípravce.”

Sestava bílého týmu Keltů: Matěj Vicka, Kateřina Koudelová, Smejkal Jaroslav, Štanc Ondřej, Rýdl Marek, Fučík Jáchym, Šafra Lukáš, Hájek Vítek, Hubený Marcel, Buroň Jakub, Koller František, Jílek Patrik, Hasal Martin, Makovská Sára, Bělohlávková Rozálie, Kupková Běla