post

Starší žáci se představili letos naposledy. V Ústí měli na víc než bod!

Sváteční den 17. 11. si Kelti zpříjemnili výletem do Ústí nad Labem. S místní Elbou pak sehráli více než vyrovnané utkání, kdy se dostali dvakrát do vedení, jenže domácí vždy srovnali. Kelti mohli litovat opět koncovky utkání, kdy neudrželi těsné vedení a následně padli v nájezdech. Podzim zakončili starší žáci s bilancí tří výher, jedné remízy a pěti porážek. Ve čtyřech případech těsných. Tým sužovaný zraněními, nečekanými odchody a doplňovaný mladšími žáky ale určitě v letošní sezoně neřekl poslední slovo!

 

 

V šesté minutě utkání vstřelil úvodní branku v přesilovce Rosický, soupeř z brejku srovnal, Horel ale ve druhé část po parádní kombinaci s Tauferem strhl vedení na stranu Keltů. Oba celky měly následně řadu šancí ze změně skóre, ale brankáři byli pozorní. Když už se zdálo, že Kelti dotáhnout zápas k tříbodovému zisku, vylétla od modré čáry nenápadná střela, která zapadla do branky výborně chytajícího Němčíka. Dlužno podotknout, že brankář Keltů přes tři hráče míček neviděl. Kelti ještě v závěru zahrávali přesilovou hru a dostali se k možnosti ke vstřelení branky, zápas ale skončil remízou 2:2.

Nájezdy byly doménou domácího celku, který si připsal v dovednostní soutěži bod navíc.

 

Komentář trenéra R. Nováka: „Opět si můžeme pouze povzdychnout. Odehráli jsme velmi pěkné utkání, troufám si tvrdit, že jsme byli lepším týmem. Minimálně náš herní projev byl vyspělejší než soupeře. Dvě trošku laciné branky ale umožnili Elbě dvakrát srovnat a o body jsme přišli minutu a půl před koncem. Nájezdová loterie vyzněla lépe pro soupeře. Potěšující je bojovnost všech hráčů v poli a výkon Jakuba Němčíka v brance, který mezi tři tyče nastoupil vinnou nemoci po delší době a popral se s tím více než dobře!

Podzimní část je pak nutno hodnotit dvěma úhly pohledu. Sestava vykrystalizovala v průběhu podzimu do podoby, kterou jsme nečekali. Dlouhodobá zranění i ukončení “kariéry” tří velmi šikovných hráčů nás mrzí, poprali jsme se s tím doplněním z týmů mladších žáků a mladší hráči ukazují, že hokejbalem žijí. Nicméně nám v utkáních se silnějšími soupeři chybí pár centimetrů či kil. Na druhou stranu si s kolegou Horelem dlouhodobě pochvalujeme herní inteligenci a bojovnost nastupujících hráčů. S výjimkou jednoho utkání v Novém Strašecí nebyl žádný zápas ztracený. Kluci dokazovali sobě i divákům, že je hra baví a umí ji. Věřím, že na jaře to bude ještě lepší a bodový zisk nás posune na medailové pozice!”

 

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti 3:2ss (1:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky Keltů: 5:51  Rosický (PP)(Huml, Horel) – 0:1,  18:21  Horel (Taufer) – 1:2

Vyloučení: 3:1, Přesilovky: 1:2, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 32:20 (9:7, 15:10, 8:3)

 

Sestava Keltů: Jakub Němčík (Jiří Titel) – Vojtěch Dejdar, Adam Váca, Adam Janošek, Jan Havel –  Lukáš Horel, Matěj Taufer, Lukáš Huml, Denis Krbec, Filip Rosický, Adam Krutina