Starší žáci v domácím prostředí neúspěšní!

Ani v jednom případě se starším žákům Keltů na domácím hřišti nepodařilo zvítězit. “A” tým padl v ranním duelu těsně s Novým Strašecím, i když za předvedený výkon by si tým body zasloužil. “B” tým prospal úvod duelu s Hostivaří, která střílela branky jak na běžícím páse, a ani po zmrtvýchvstání Keltů se gólový deficit dorovnat nepodařilo.

SK Kelti 2008 “A” vs. HBC Nové Strašecí 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Zápas byl od začátku vyrovnaný a oba gólmani pozorní. První třetina branku nepřinesla, skončila 0:0 a Kelti cítili, že můžou hrát s lépe postaveným týmem v tabulce vyrovnaně.

Bohužel koncovka a neproměňování šancí potrestal soupeř v 18. minutě Itnerem, po přihrávce Slabého. Ve 25. minutě vyslal Urban jedovku zápěstím od modré a gólmanovi Jakoubkovi dobře clonil Frolík. Vyrovnání vlilo Keltům optimismus do žil, jenže za tři minuty soupeř zaútočil a po pěkné kombinaci zakončil Kučera, který strhl vedení zpět na stranu Strašecí.

Kelti se snažili vyrovnat, tlačili soupeře, ale střely do branky neprošly, včetně obrovské šance Mathausera kterého od vyrovnání dělily milimetry a míčku bránící tyč. Ani power-play, po oddechovém čase, Keltům nepomohla a radovat se mohl po těsné a vydřené výhře soupeř.

Hodnocení trenéra Kurhajce: “Nabádali jsme kluky, aby každý udělal na hřišti maximum pro týmovou hru. V první třetině oba celky spíš nechtěly, ale od druhé třetiny se hrál bojovný i tvrdý hokejbal. Soupeř fauloval, ale Kelti opláceli a tak se hrálo buď čtyři na čtyři nebo v oslabení. Remíza by zápasu slušela, přesto máme radost z předvedené hry. Pokud se nám podaří proměňovat víc šancí, tak se dočkáme i bodů. Jednoznačně naše nejlepší týmově odehrané utkání.”

Střely na branku: 27:26 (7:7, 10:10, 10:9)

Sestava Keltů “A”: Václav Valenta – Roman Kurhajec, Matěj Žežulka, Martin Frolík, Eliáš Betlach, Denis Krbec, Pavel Darebný, Albert Mühlfeld, Matej Bertoš, Patrik Mišina, Michal Hájek, Ondřej Janda, Jakub Urban, Richard Mathauser

SK Kelti “B” vs. HBC Hostivař  5:8 (1:5, 2:2, 2:1)

Po předchozím vydařeném zápase s HBC Nové Strašecí  čekal starší žáky “B” soupeř, se kterým padli v prvním zápase sezony po samostatných nájezdech po pomerně povedeném výkonu. To vše ovšem zřejmě vytvořilo mylný dojem, že půjde o další ze zápasů, po němž bude následovat radost ze tří bodů. Vstup do první třetiny se Keltům opravdu nepovedl. Soupeř začal pěkně zostra a již na začátku druhé minuty zápasu se ujal vedení 0:1. Další dva góly do sítě Keltů následovaly ve zhruba minutových intervalech. Nastala správná chvíle pro oddechový čas domácích, ve kterém bylo nutné důrazně připomenout týmu, že se už opravdu začalo hrát a jaká je role jednotlivých hráčů. I přes fakt, že se hra Keltů zlepšila, byl soupeř stále aktivnější a na co sáhl, to se mu dařilo. V osmé a jedenácté minutě přidal další dva góly a navýšil vedení na děsivých 0:5 před koncem první třetiny. Jiskru naděje do dalšího průběhu zápasu nakonec vykřesal ve třinácté minutě ve spolupráci s nahrávajícím Vácou, Matěj Kolman.

Druhá třetina ale začala tam, kde skončila ta první a soupeř přiložil na deku, která na Keltech ležela, v sedmnácté a dvaadvacáté minutě další dvě polínka. Domácí to však nezlomilo a odhodláni zabojovat ze všech sil, snížili nepříznivý stav utkání v posledních pěti minutách druhé třetiny nejprve gólem Šlechty po spolupráci Kadeřábka a Havla a následně dalším gólem Havla po nahrávce Stolejdy. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:7.

Poslední třetina začala tlakem domácích, kteří dál snižovali ztrátu. Nejprve gólem Netuky po nahrávce Šlechty. Po necelých dvou minutách navíc skóroval Váca po nahrávce Netuky a stav 5:7 šest minut před koncem zápasu dával naději. Kelti si ještě vytvořili několik slibných příležitostí, nicméně v předposlední minutě soupeř šikovnou tečí definitivně rozhodl utkání.

Komentář trenéra J. Černého: “Po několika utkáních, kdy byl výsledek možná i o poznání příznivější než naše předvedená hra, nám tentokrát štěstěna ukázala svou odvrácenou tvář. Neodehráli jsme zejména ve druhé a třetí třetině špatný zápas, ale soupeř byl tentokrát kombinačně lepší a v první třetině předvedl lekci z produktivity, kterou jsme prostě neuměli eliminovat a stálo nás to případný bodový zisk. Kluci zaslouží pochvalu za to, že to “nezabalili” a věřím, že jsme se alespoň správně naladili na další utkání.”

Branky a nahrávky Keltů: 12:10 Kolman (Váca), 24:19 Šlechta (Kadeřábek, Havel), 29:35 Havel (Stolejda), 37:09 Netuka (Šlechta, Stolejda), 38:51 Váca (Netuka)

Střely: 47:34 (16:9, 15:11, 16:14)

Sestava Keltů “B”:  O. Koudela – J.Hrubý,  J.Kadeřábek, A. Krutina, O. Tkadlec, R. Tvaroch, M. Stolejda, T. Beneš,  O.Černý, M. Dobřemysl, J. Havel, M. Kolman, P. Netuka, V. Šlechta, A. Váca,