post

Útočné manévry přinesly “A” týmu první body!

Druhá zářijová neděle přinesla start do nové sezóny pro další kategorie Keltů. „A“ tým vyrazil na horkou půdu kladenského hřiště, kde na sestavu posilněnou o nové tváře čekala konfrontace s týmem Třebíze. Jak si nakonec v divoké přestřelce tým trenéra Matyse počínal napovídají následující řádky.

 

Defekt Třebíz vs. SK Kelti “A” 6:8

 

Kelti dali hned v úvodu najevo, že za přípravným turnajem se vyplatí vyrazit až na východ Slovenska. Utkání se silnými soupeři s hráči slovenské extraligy jim dodala sebevědomí nejen v osobních soubojích. Úřadovalo již tradičně především trio Taufer – Beneš – Krbec. O slovo si ale řekl také kapitán Václav Urban, jenž si přihrávky nové posily Jakuba Kovárníka nemohl vynachválit. Ani první branka Třebíze nezastavila útočné choutky hostů a tak z první patnáctiminutovky odcházeli Berounští jako jasní vítězové.

 

Efektivní útočná hra Keltů by se možná hrstce příznivců, jenž se v nedělním dopoledni vydali podpořit svůj tým, líbila více, kdyby byla doplněna zodpovědnou hrou obrany. Taktiku „hurá dopředu“ sice trenér Matys o první přestávce nenaordinoval, přesto se domácí opakovaně ocitli ve výhodných situacích dva na jednoho. Přidáme-li ještě nedůraz v předbrankovém prostoru, ani brankář Günther už třetí dorážku nezachrání. Když navíc ze samostatného úniku skóroval bývalý hráč Keltů Bohumil Gothard, mohla se střídačka, v netradičních bílých dresech, začít bát o výsledek. Bezpečnější vedení vrátil Keltům až Jiří Hrabár, který s klidem překonal brankáře Třebíze, který se se svojí novou rolí v brankovišti teprve seznamoval.

 

Ani třetí perioda nepřinesla zásadní změnu v obranné hře. Trenér Daniel Matys byl nucen vyžádat si pro svoje svěřence i oddechový čas. Odpočinout si ale stihl take tým domácích, který pokračoval v dobré ofenzivě. Naštěstí pro berounské “áčko” byl už ale náskok dostatečně vysoký. Kelti nakonec ubránili své vedení a do Berouna se vrátili se třemi body, které jsou možná jedním z mála pozitivních faktorů prvního střetnutí.

 

Komentář trenéra D. Matyse:První zápas nám jasně ukázal, že se nehraje jen dopředu, ale i dozadu. Jsem rád, že ta dravost dopředu nám nakonec přinesla vítězství. Těšíme se na neděli, kde konečně i našim fanouškům předvedeme, že letos máme ambice na titul.

 

Sestava Keltů: Jakub Günther – Jiří Hrabar, Ondřej Beneš, Václav Urban, Matěj Taufer, Marek Krbec, Jakub Kovárník, Marek Kohout, Tomáš Bartolen, Vítek Vozdecký, Jakub Šebek, Jakub Bureš, Václav Patzenhauer, Martin Maršoun, Pavel Hrdlička

 

 

 

 

 

Autor: Jakub Günther