post

Vranov Cup 2020 v Trebišově prvně s účastí Keltů. Čtvrtfinále bylo maximem.

“A” tým Keltů se ve druhé půli srpna zúčastnil Vranov Cupu, který se nakonec konal ve slovenském Trebišově, kam byl ze zdravotních důvodů spojených s koronavirem přesunut právě z Vranova nad Topľou. Z Berouna se Kelti vydali na dlouhou osmihodinovou cestu vlakem. Trenér Matys obdržel na poslední chvíli několik omluvenek, a tak sebou vezl, nepočetný a velmi mladý kádr. Jak se Keltům na prvním tripu na Slovensko dařilo? Dočtete se v článku!

První den navečer Kelti ještě stihli absolvovat jeden trénink a seznámit se tak s asfaltovým povrchem, na který nejsou zvyklí. Tým byl po dohodě doplněn místním zkušeným borcem Martinem Šalamonem, který do hry Keltů po úvodním rozkoukávání dobře zapadl. Pro play-off pak Kelty doplnil, z důvodu řady drobných zranění, další trebišovský plejer David Vereš.

SK Kelti vs. Vranov nad Toplou U40  1:1

První zápas skupiny odehráli Berounští s papírově nejslabším soupeřem. I tak ale dali první gól slovenští kolegové, když brankář Günther při samostatném úniku nedokázal čelit povedenému bekhendovému blafáku. Kelti na svého soupeře tlačili a vytvářeli si spousty příležitostí ke vstřelení branky. Vyrovnat dokázal zkušený centr Beneš. Ani po vyrovnání  šance Keltů nevymizely, avšak gól už diváci neviděli. Berounští tak dostali hned v prvním zápase lekci z produktivity.

SK Kelti vs. Universal Košice  1:0

Ve druhém zápase padl jediný gól. Dal ho ten nejzkušenější z berounské výpravy, Roman Novák, jenž téměř z nulového úhlu dokázal po důrazu benjamínka Vácy odražený dorazit balónek ze vzduchu a rozvlnit síť. Nutno podotknout, že soupeř měl hodně šancí a velmi dobrý výkon podal brankář Jakub Günther. Trochu se štěstím tak Kelti vydřeli svou první výhru na turnaji.

SK Kelti vs.  Levíčatá Humenné  1:4

Brzký ranní zápas s Humennskými Levíčaty byl pro Kelty náročný, zvlášť když značná část z nich byla společensky unavená. I přesto se Kelti snažili bojovat. Marek Kohout, kterého slovenský turnaj zastihl ve velmi dobré formě, vstřelil pěkný gól po sólu téměř přes celé hřiště. To ovšem ale nestačilo a Kelti prohráli 1:4.

SK Kelti vs. Leopoldov Poprad 2:4

I v druhém sobotním zápase museli berounští skousnout porážku. Tentokrát však po dobře rozehraném zápase. Ještě ke konci druhé poloviny byl stav vyrovnaný 2:2, ale Leopoldov dokázal minutu před koncem skórovat a dostal Kelty do těžké situace. Ti zkusili hru v šesti. Výsledkem byl však jen další gól Popradu do prázdné berounské branky.

SK Kelti vs. Hbk Diaková 2:0

V posledním zápasem základní skupiny se Kelti mohli vyhnout brzkému rannímu osmifinále, museli ale vyhrát. A to se jim podařilo. První gól berounských má trochu na triku i gólman soupeře, když propustil střelu Taufera ze středního pásma. Druhý gól, jenž zajistil Keltům klid, vstřelil Beneš. Berounský tým tak zakončil skupinu na třetím místě z šesti s bilancí dvou výher, jedné remízy a dvou proher.

OSMIFINÁLE

SK Kelti vs. HMHK bauska. Vranov nad Topľou 3:2sn

V osmifinále potkal berounské soupeř složený převážně z “domácích” juniorů. A ti neodehráli vůbec špatný zápas. Ještě chvíli před koncem vedli 2:0 a byli aktivnějším týmem. Avšak Kelti na konci zapnuli a vytvořili si tlak. Nejdříve snížil důrazný Kohout. Zbýval jediný gól k vyrovnání. Kelti odvolali brankáře a vsadili všechno na jednu kartu. A dvacet osm vteřin před koncem dokázal z předbrankového prostoru bekhendem k tyči srovnat Taufer.
Šlo se tak na nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Kelti, za které skóroval dvakrát Bureš a jednou Beneš, přičemž Günther předčil svého mladičkého gólmanského kolegy v dresu Vranova.

ČTVRTFINÁLE

SK Kelti vs. HBC East West 1:4

Na Kelty vyšel ve čtvrtfinále pozdější vítěz turnaje. Tým, ve kterém hrál například letošní vítěz bodování slovenské hokejbalové extraligy Branislav Štefan, podával na turnaji skvělé výkony. A tento soupeř byl nad síly Keltů. Kelti sice nehráli nejhůře, ale to nestačilo. První třetina  skončila jasně pro soupeře v poměru 3:0, ve druhé Kelti trošku srovnali krok, snížili na 1:3 a dvě minuty před koncem si vytvořili tlak podpořený hrou bez brankáře, jenže soupeř pečetil.

Turnaj nelze, navzdory konečnému 8. místu, hodnotit negativně. Mladičký “A” tým si kromě zkušeností odvezl i hodně výher z turnajové tomboly, nové známosti a spousty zážitků. Turnaj prověřil na čem by měl tým před startem nové sezony ještě zapracovat, aby byl dobře připraven.

Sestava Keltů na turnaji: Jakub Günther – Jakub Bureš, David Volf, Martin Šalamon, Martin Maršoun, Daniel Matys, Matěj Taufer, Ondřej Beneš, Roman Novák, Adam Váca, Marek Kohout, Václav Patzenhauer, David Vereš (pouze playoff)

Komentář trenéra Dana Matyse k turnaji: “Turnaj hodnotím po všech stránkách velmi pozitivně. Předvedená hra na asfaltu mě moc potěšila a největší zadostiučiněním bylo to, že jsme dokázali konkurovat i porážet týmy s hráči slovenské extraligy. Mrzí mě jen to, že konečné pořadí neodpovídá výkonu kluků, zasloužili si být výš. Každopádně velká zkušenost pro celý tým a hlavně super strávený víkend s hokejbalem. Ještě jednou posílám pozdrav na Slovensko! Díky moc za pozvání a výbornou organizaci!”

Autor: Matěj Taufer