Závěr podzimu se starším žákům výsledkově nevyvedl

Závěr podzimní části nezastihl ani jeden z týmů starších žáků ve výsledkové “pohodě”. Silné celky Ústí nad Labem i Rebelů z Prahy si z Berouna odvezdly všech šest bodů, zadarmo to ale skutečně nebylo.

SK Kelti “A” vs. Elba DDM Ústí nad Labem 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Poslední zápas podzimní části, který ozdobil první náznak sněhu a zimního počasí, hostilo “áčko” starších žáků Ústí nad Labem. Kelti chtěli uzavřít podzim vítězně a první třetinu byli aktivnější. Síť v brance hostí ale rozvlnil jen Krbec. Střeleckých příležitostí, často z dobrých pozic, měli domácí hráči více, ale často raději hledali hůře postavené spoluhráče. A to se Keltům nakonec vymstilo. Ve druhé třetině Ústí zápas otočilo dvěma brankami a v závěrečné části domácí křečovitým výkonem nedokázali osud utkání změnit. Elba využila jednoho ze svých brejků a zkušeně si pohlídala konec zápasu.

Komentář trenéra O. Baleky: “Opět lekce z produktivity. Nebudeme brečet nad nastřelenými tyčemi, situace v předbrankovém prostoru jsem měli řešit střelbou, ale my jsme předávali zodpovědnost na další hráče. Naší nedůsledností jsme Ústí darovali první dvě branky a nedokázali už se zápasem nic udělat. Mladší žáci si přenesli dobrou formu z dobře probíhající sezóny, ale potřebujeme, aby týmu pomohli ti nejstarší, tedy hráči ročníku 2005.”

Sestava Keltů “A”: V. Valenta – N. Šlemarová, M. Frolík, P. Darebný, R. Kurhajec – O. Janda, D. Krbec, M. Hájek, A. Mühlfeld, M. Žežulka, P. Mišina, R. Mathauser, V. Hubinger

SK Kelti “B” vs. SK Rebel Praha 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Na závěr podzimní části sezóny přivítali Kelti “B” papírově nejtěžšího soupeře letošního roku a to SK Rebel. A od začátku se hrálo rychle, pěkně kombinačně  a bojovně na obou stranách hřiště. Domácí měli ale zřetelně více práce dostat se před gólmana hostujícího celku a na druhou stranu časté úniky, zejména kapitána Rebelů A. Ježka, dělaly vrásky na čele obraně Keltů. První třetina ale i tak  skončila velice nadějným výsledkem 0:0.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako předcházející. Místy bylo ale znát, že se Kelti nechávají častěji  zaskočit útočnými kombinacemi  Rebelů a ti začali trestat góly. První přišel v osmnácté minutě, druhý přidali hosté o pět minut později a třetí za další dvě minuty.

Do šaten se šlo za stavu 0:3 pro SK Rebel. Po poslední přestávce domácí Kelti zvedli hlavy a vydali  ze sebe vše, co měli k dispozici. Na gól domácích to však nestačilo. Všechny šance zlikvidoval gólman Rebelů D. Ježek a na konečných 0:4 pro hosty zpečetil mazáckým průnikem před gólmana Keltů jeho bratr Adam. I přes nepříznivé skóre, odehráli Kelti jedno z nejlepších utkání podzimní části letošní sezóny a do zimní přípravy mohou jít se vztyčenými hlavami.

Komentář trenéra J. Černého: “Může to znít paradoxně, ale přestože máme za sebou třetí prohru v řadě, po utkání jsem klukům poděkoval nejen za výkon v tomto zápase, ale i za podzimní část jako celek. Na našich hráčích byla vidět chuť a zápal pro hru a postupně se zlepšoval i týmový herní projev. I když to někdy na body ještě nestačilo myslím, že kluci rostli i individuálně a věřím, že získané zkušenosti jim pomohou v další (nejen) sportovní cestě.”

Střely: 13:22 (4:6, 4:7, 5:9)

Sestava Keltů “B”:  O. Koudela – D. Černý,  J. Kadeřábek,  A. Krutina, M. Stolejda, O. Tkadlec T. Beneš,  O.Černý, M. Dobřemysl, J. Hrubý, M. Kolman, P. Netuka, V. Šlechta, A. Váca