Ženy - zápasy 3. 6. 2024

Prohry o gól odsoudily Fretky k osmému místu

Pět zápasů, čtyři prohry o gól a z toho tři po nájezdech. Fretkám na finálovém turnaji ve Svitavách chyběla i trocha štěstí a po pěti porážkách končí sezonu plnou změn, stejně jako tu minulou, na osmém místě. V nedělní zápasech vyřazovací části jim totiž chyběla přesnější muška a oproti sobotě, kdy zavařily i favorizované Kadani, nebyly schopné střelit gól ve hře. Nejprve tak v malém semifinále po nájezdové loterii podlehly 1:0 Liticím a následně v zápase o 7. místo i Pardubicím.

číst více
Ženy - zápasy 8. 5. 2024

Ženy před domácím publikem zahrály nejlépe v dosavadní sezoně

Šest bodů i líbivá hra. Fretky si na domácí ploše vedly nejúspěšněji v letošní sezoně - dvě výhry na jednom turnaji se jim totiž ještě nepodařilo ukořistit. Vítězství konkrétně braly proti Liticím a Třinci, tedy týmům, které se nacházejí na vyšších příčkách. Na turnajový hattrick mohly následně zaútočit i v duelu s Pardubicemi, které při předchozích vzájemných utkáních porazily. Na cestě za dalšími body je však zastavila únava, ale hlavně podcenění. I přes dva úspěchy zůstávají ženy v tabulce na stejném místě jako před turnajem. Odlepit se z předposledního místa budou mít možnost během dohrávky na finálovém turnaji, od šesté Plzně je totiž dělí jen tři body.

číst více
Ženy - zápasy 8. 4. 2024

I přes okleštěnou sestavu si Fretky vysloužily body

Čtvrté turnajové kolo nezastihlo Fretky v ideální situaci, sestavu totiž relativně výrazně zkrouhlo několik zranění a do Svítkova tak odcestovaly pouze dvě lajny. To je však nezastavilo na cestě za dalšími body do tabulky, které si vysloužily po výhře v nájezdech nad tabulkovými sousedkami z Litic. Ve zbylých dvou utkáních dokázaly částečně navázat na dobré a bojovné výkony z Palmovky, soupeřkám z nejlepší trojky ale nedokázaly v osekaném počtu fyzicky konkurovat více jak první polovinu a odešly tak dvakrát z vysokou prohrou.

číst více
Ženy - zápasy 12. 3. 2024

První tři body a dobré výsledky. Fretky se na Palmovce dobře naladily na zbytek sezony

Těžce nepovedený turnaj ve Svitavách v půlce listopadu je ta tam! Ženský celek totiž na Palmovce předvedl, že umí potrápit jakéhokoliv soupeře včetně týmů z top trojky. Vyrovnaný duel, v němž rozhodovaly drobnosti a i trocha štěstí, sehrály jak s druhým Svítkovem, kterému podlehly 0:1, tak vedoucími Prachaticemi. S nimi navíc dlouho držely naději na velecenné body, když po trefě Beckové kontrovala Holá po samostatné akci zpoza branky. Zmatek v obraně tři minuty před koncem ale znamenal výhru Horalek 2:1. Body si však nenechaly vzít v utkání s Třincem, v němž dominovaly a díky proměněné přesilovce nakonec zapsaly první letošní výhru v základní hrací době.

číst více
Ženy 8. 3. 2024

Velká část týmu má ve střelbě co zlepšovat, shodují se Jaroslav Smejkal a Michal Kadlčík

Trenérskou změnou prošla také kategorie žen, do nové sezony se k Michalovi Kadlčíkovi připojil Jaroslav Smejkal starší. Pod vedením této dvojice neměly Fretky k několika vítězstvím daleko, v důležitých momentech však hráčkám chyběla přesná koncovka, což stačilo soupeřkám k několika hubeným výhrám. Fretky se tak po podzimní části nachází v Lize žen na sedmém místě, které budou chtít na jaře vylepšit. Jak si na sebe trenéři v průběhu podzimu zvykli a na čem s týmem v zimní přípravě pracovali?

číst více
Ženy - zápasy 20. 11. 2023

Naději na body ztratily Fretky v druhých polovinách zápasů

Závěr podzimní části přidělal ženám vrásky na čele. Po úvodních dvou kolech, kdy se sice nedostavovala vítězství, ale už tak solidní herní projev se duel od duelu zlepšoval, přišlo ve Svitavách rychlé vystřízlivění. Fretkám opět chyběl důraz a stoprocentní nasazení, střelba byla četná, stále však těžce vázlo proměňování šancí. Z posledních zápasu letoška tak odjely s nepořízenou a mnoha podněty k zamyšlení.

číst více