Ženy - zápasy 20. 11. 2023

Naději na body ztratily Fretky v druhých polovinách zápasů

Závěr podzimní části přidělal ženám vrásky na čele. Po úvodních dvou kolech, kdy se sice nedostavovala vítězství, ale už tak solidní herní projev se duel od duelu zlepšoval, přišlo ve Svitavách rychlé vystřízlivění. Fretkám opět chyběl důraz a stoprocentní nasazení, střelba byla četná, stále však těžce vázlo proměňování šancí. Z posledních zápasu letoška tak odjely s nepořízenou a mnoha podněty k zamyšlení.

číst více
Ženy - zápasy 22. 10. 2023

Bod navíc urvaly ženy až v sedmnácté sérii nájezdů

Po náročných utkáních prvního kola ligy žen v Kadani nečekalo na Fretky nic lehkého ani na hřišti v pardubických Polabinách. Hned na začátek je čekal souboj s prvním týmem tabulky, který navíc doposud v letošní sezoně ani jednou neinkasoval. V něm, zjednodušeně řečeno, rozhodla jedna velká chyba hned na úvodním vhazování a jedna nešťastná náhoda, z nichž vyplynuly dva inkasované góly. Ženám se ale nedala odepřít bojovnost, se kterou zápas absolvovaly. Tu si přenesly i do dalšího utkání se Sršni a zápas tak byl dlouho vyrovnaný. Osudnou se ale stala 17. minuta, v níž dvakrát neubránily soupeřky, které tak odskočily do pohodlného vedení. Na závěr turnaje pak vyzvaly domácí hokejbalistky, s nimiž, i přes velkou dominanci Fretek, došlo na nájezdy. Ty se však zvrhly v nečekaně dlouhou podívanou, kterou ukončila až po celkově 34. nájezdu Nikola Šlemarová.

číst více
Ženy - zápasy 25. 9. 2023

Krátké herní výpadky stály ženy cenné body

Premiéru nové sezony za sebou má i celek žen, který se v sobotu představil poprvé v historii na hrací ploše v Kadani, kde ho čekala trojice nelehkých soupeřů. Turnajové kolo zahájily duelem s papírově nejtěžším protivníkem, a to úřadujícími mistryněmi z Prachatic. K překvapení snad všech se ale na hřišti odehrával víc než vyrovnaný souboj, ve kterém rozhodla jedna individuální chyba, když si Fretky nedokázaly v předbrankovém prostoru pohlídat Krásovou. Dravost a bojovnost z úvodního zápasu však chyběla v začátku toho druhého, což vyústilo v dvě rychle inkasované branky. Ty tým nastartovaly a po poločase bylo srovnáno, avšak v závěrečných minutách došlo k dalšímu hernímu propadu, z něhož se prosadila Šmausová a tři body tak připadly Plzni. Poslední nadějí na body tak bylo utkání s domácími hokejbalistkami a nutno podotknout, že k cenným třem bodům neměly Fretky daleko! V první dvanáctiminutovce dominovaly a obdobně na tom byly i v polovině druhé, což vyústilo v kýženou branku. Kvůli taktickým chybám v 21. a 22. minutě však o vydřené vedení přišly a při závěrečné power-play jejich porážku do prázdné branky zpečetila Manhartová.

číst více
Ženy - zápasy 5. 6. 2023

Výsledkově chudou sezonu zakončily ženy na osmém místě

Po starších žácích ukončily soutěžní sezonu i ženy, které se o víkendu praly o co nejlepší výsledek na finálovém turnaji v českobudějovické Budvar aréně. První den je čekala nadstavbová část, v níž se utkaly s týmy z druhé poloviny tabulky o nasazení do nedělních bojů o konečné umístění. Tři prohry, z čehož dvě byly těsné, určily, že ranní zápas odehrají po necelých 15 hodinách opět proti svitavským Sršňům. I přestože byl výkon mnohem lepší, ani na druhý pokus však nenašly recept na skvěle chytající Voříškovou a spadly tak do boje o sedmou příčku. V něm je znova zastavil gólový půst a fotbalový výsledek 0:1 určil, že v sezoně 2022/2023 obsadí poslední osmé místo.

číst více
Ženy - zápasy 17. 4. 2023

Ani na Palmovce se ženám nepodařilo skórovat

I v posledním kole základní části Ligy žen se opakovaly problémy z toho předešlého. Fretky opět zastavila střelecká nemohoucnost a částečně i mentální nastavení. V prvním utkání statečně vzdorovaly druhému celku tabulky ze Svítkova, ale téměř neměly hru směrem dopředu a na branku soupeřek vyslaly pouze tři střely. Do utkání s Třincem pak vskočily s vervou, kterou ještě hned v úvodu podpořila nabídnutá přesilovka. Tu však neproměnily a těsně po ní samy inkasovaly. To jimi otřáslo, do konce utkání už nenašly efektivní protihru a i v tomto duelu padly.

číst více
Ženy - zápasy 4. 4. 2023

Ženy opět zastavila nemohoucnost v koncovce

Předposlední kolo základní části Ligy žen se opět neslo v duchu neproměněných gólových šancí, což Fretky zastavilo na cestě za více body. Úvodní zápas s domácími Liticemi byl, už tradičně, celých 24 minut vyrovnaný. Šance se objevily na obou stranách, ty ale spolehlivě kryly obě brankářky. Duel tak dospěl až do samostatných střílení, které ve prospěch Plzně rozhodla v páté sérii Drobná. Druhé navazující utkání proti Sršňům pak postrádalo to, co ženám výrazně pomohlo v domácím kole, tedy nasazení a pohyb. Toho svitavské hráčky využily a zaslouženě si odnesly všechny tři body za výhru.

číst více