Junioři - zápasy 9. 9. 2023

Junioři porazili loňského mistra

Juniorka vstoupila do sezóny zápasem s loňským mistrem z Ústí nad Labem. V první třetině se musel činit hlavně brankář Kupec, poté ale Kelti zlepšili hru a Babka ji dvěma góly poslal do vedení. To Berounští uhlídali až do konce, a proto Ústí porazili 3:1.

Komentář trenéra Romana Nováka:

Na úvod sezony jsme absolvovali těžké utkání s obhájcem titulu. Proměny soupisek přinesly trošku jiný obraz hry než z loňského play-off, nicméně Ústí se zdálo na vstup do sezóny lépe připraveno. Patřila mu první třetina, ve které jsme se hodně hledali a hosté jasně dominovali. Jenže kraloval Michal Kupec v naší brance. Ve druhé části jsme srovnali obraz hry, hráli o poznání důrazněji a jednodušeji a z dorostu povolaný Štěpán Babka dokázal dvěma góly strhnout vedení na naší stranu. Na další gól se čekalo do třetí části, kdy v jedné přesilovce Ústí nakonec využilo nepříliš povedenou přesilovku dorážkou. Jenže zbytek zápasu, i přes snahu hostů, patřil nám. Ubránili jsme tlak Elby a na 3:1 pečetil Váca. Power play soupeři už nepomohla ani ke korekci skóre.

Ostrý vstup do sezony přinesl tři vydřené body, které mohou být v konečném účtování podzimu velmi cenné. Dobrý start do sezóny se doufejme dále promítne do herní pohody týmu a bude motivací k další práci!”

Rozhovor se Štěpánem Babkou:

Dnes jsi po delší odmlce nastoupil za juniorku a hned proti Elbě, měl jsi ze soupeře respekt?

Tak samozřejmě respekt jsem měl, Elba je kvalitní soupeř a hrát za juniorku se mi taky nestává každý den.

Podařilo se ti dvakrát skórovat v krátkém časovém sledu, můžeš tyto dvě situace přiblížit?

Tak jedna byla práce celé lajny, vlastně dorážka jenom. A druhá se mi nějak ocitl míček na hokejce a věděl jsem, co mám dělat.

Dnes to byla historicky první výhra juniorů proti Ústí, jak moc si jí vážíš?

Samozřejmě vážíme si ji všichni v kabině, ne jenom já. Byl to dobrý týmový výkon a ohodnotil bych ho velice kladně.