Dorost - zápasy 11. 10. 2023

Dorostenci přejeli Kladno!

Dohrávku čtvrtého kola Extraligy dorostu odehráli Kelti doma proti Kladnu. Hosté šli brzo de vedení, ale poté už úřadovali v podstatě jenom domácí. Berounští Kladno tlačili a s tlakem přišly i góly. Těch bylo nakonec hned šest a konečný výsledek 6:2 udělal jistě všem 162 fanouškům velkou radost.

Rozhovor s Josefem Moravcem:

Trenére, Kladno jste porazili jasně 6:2, co jste změnili oproti minulé neděli, kdy jste prohráli v Ústí nad Labem?

Co se týká toho zlepšení, tak jsme si vzali to nejlepší z třetí třetiny, kdy jsme v Ústí začali teprve hrát a to jsme si přenesli do toho dnešního utkání. První a druhou třetinu nám doopravdy fungovaly ty věci, kde jsme chtěli to Kladno napadat, protože jsme věděli, že to budou hrát po prknech. Snažili jsme se to včas zavírat a snažili jsme se je dostávat pod tlak, protože když chceš tvořit hru, musíš toho soupeře napadat a musíš ho dostat pod tlak. Pak samozřejmě tam vznikají ty přečíslení, ty střelby a vlastně z toho padly nějaké ty pěkné branky. Co se týká té třetí třetiny, tam to bylo trošičku horší, tam jsme se trošičku uspokojili za stavu 6:2. Tam jsme si vlastně mysleli, že je hotovo. Začali jsme trošičku zbavovat míčků, zbytečně to na sebe tahat, ale pak jsme si ještě něco na té střídačce k tomu trošičku řekli, tak se to vrátilo do těch stejných kolejí, ale jako myslím upřímně, že ten zápas jsme byli od začátku mírně lepší a to Kladno jsme do větších šancí nepouštěli.

Jaké to bylo trénovat proti svému bývalému týmu?

To je taková těžká otázka. Ono je to vždycky takové zvláštní. Já když jsem sem jel před tím utkáním, tak jsem si říkal: "Panebože, jak to dopadne?" Samozřejmě za každou cenu jsem chtěl to Kladno porazit, trénuju teď tady. Bylo to takový těžký. Jakmile se hodila první bully, tak to ze mě spadlo. Zapomněl jsem, co bylo. Soustředil jsem se na ten svůj klub, kde teď působím, na tom se nic nezměnilo. Mužstvu bych chtěl poděkovat za ty dvě třetiny, kde opravdu hrálo týmově.

Čekal jste před zápasem takhle jednoznačný výsledek?

Kdyby mi někdo řekl, že to dopadne tímto způsobem, tak bych si asi trošičku poklepal na čelo, protože jsem si myslel, že to skončí o gól, nebo o dva. Já si myslím, že jsme to Kladno zaskočili tím svým důrazem v těch prvních dvou třetinách, kdy opravdu jsme je napadali hluboko, nebáli jsme se riskovat a to nám vyšlo.