Dorost - zápasy 19. 11. 2023

V dorosteneckém souboji o druhé místo byla úspěšnější Plzeň

Dorost si mohl upevnit druhé místo tabulky v zápase s Plzní. Ta ovšem hned v úvodu zápasu přebrala iniciativu, za což byla odměněna brankou. Po první třetině zlepšili herní obraz i Kelti a diváci mohli sledovat vyrovnané utkání. Berounští dokázali vyrovnat, ale zkraje třetí třetiny využila Plzeň dvojnásobnou přesilovku, definitivně odskočila a zvítězila 3:1.

Komentář trenéra Josefa Moravce:

"Úvod zápasu jsme trochu zaspali a Plzeň nás hned v začátku potrestala brankou. Do zápasového tempa jsme se dostali až ke konci první třetiny a Plzeň zaslouženě vedla. Ovšem v druhé části jsme přebrali iniciativu my a zaslouženě vyrovnali na 1:1. Několikrát se nám podařilo dostat Plzeň pod tlak a tím si vytvořit i více gólových příležitostí, ale oba brankáři se překonávali. Bohužel díky naší nedisciplinovasti jsme v začátku třetí části Plzni nabídli přesilovku 5 na 3 a ta nezaváhala. Následně přidala ještě jednu velmi kuriózní branku a do konce zápasu už se skóre neměnilo, i když jsme zbytek zápasu odmakali. Nicméně kluky bych rád za druhou i třetí třetinu pochválil za bojovnost a nasazení."

Rozhovor s Jiřím Pachnerem:

V první třetině vás Plzeň dostávala pod tlak, poté se ale hra začala vyrovnávat, co vám trenéři řekli v šatně?

Když jsme přišli do šatny, trenéři nám hned vytkli rozcvičení před zápasem, protože si myslím, že si toho všimli i všichni hráči, ale naše rozcvička na hřišti byla laxní. Plzeň ji měla mnohem rychlejší, takže se do zápasu připravila. Jak říkali naši trenéři, měli rozhýbané tělo, což my ne a rychlostně nás prvních pět minut přehrávali, takže asi tak.

Ve středu jste sehráli přátelák s Hostivaří, pomohlo vám to zařadit vyšší tempo v dnešním zápase s Plzní?

Já si myslím, že určitě. Do zápasu s Hostivaří jsme šli, že chceme vyhrát, ale myslím si, že od všech to nebylo úplně na plno a trenér nám dal po zápase s Hostivaří jasně najevo, že takhle to nepůjde. Takže si myslím, že Hostivař nás opravdu dobře připravila na dnešní zápas.

Dnes jsi sehrál první ligové utkání za dorost, jak se ti hrálo?

Mně se hrálo výborně. Sice jsme prohráli, ale celá šatna hráčů mě přivítala výborně, takže se mi hrálo opravdu dobře a vůbec mi nevadí, že jsme prohráli.