Dorost - zápasy 7. 2. 2024

Zasněžené drama strhl keltský dorost na svou stranu

Druhý zápas eXcellent League odehráli dorostenci doma proti Hostivaři. Počasí hokejbalu bohužel nepřálo, a tak se oba týmy museli vyrovnat i se sněžením. To ovšem kvalitě hry moc neubralo a diváci mohli vidět napínavou partii, kterou rozhodlo až prodloužení, kde Keltům bod navíc vystřelil Ondřej Černý.

Komentář trenéra Josefa Moravce:

"Utkání s Hostivaří začalo o poznání lépe než to v Plzni. Od úvodních minut jsme byli mírně lepším mužstvem, ale postupem času se hra srovnala a přelévala se z jedné strany na druhou. Hrál se dost útočný hokejbal z obou stran. Po dvou třetinách jsme vedli 4:2 a málokdo čekal, že by zápas došel až do prodloužení obzvlášť, když jsme v úvodu třetí části zvýšili na 5:2. Pak jsme se nechali strhnout útočnou hrou a zapomněli na obrannou činnost, čehož soupeř využil a díky našim chybám vyrovnal. Až začneme lépe plnit taktické věci, na kterých jsme se domluvili, tak věřím, že se dostaví i odpovídající výsledek."

Rozhovor s Martinem Hasalem:

Jak jste se na téměr neznámého soupeře připravovali?

Na Hostivař jsme se připravovali dobře. Na trénincích jsme na ně trénovali přesilovky, protože nám bylo jasné, že budou faulovat.

V útoku jsme od vás mohli vidět spoustu rotací, jak často nacvičujete tyto situace?

Já si myslím, že na tréninku to trénujeme hodně, že nám to jde s kluky, na těch trénincích to dáváme, ale při zápase to vypouštíme, nechodíme do těch rotací a každý to bere sám na sebe.

Kvůli čemu jste v závěru ztratili dvoubrankové vedení?

Propadávali jsme hodně, dostali jsme docela náhodný góly. Prostě jsme to vypustili a mysleli jsme si, že jsme vyhráli už.